Kremlis izvērš ilgtermiņa melu kampaņu pret Ukrainu: konflikts Azovas jūrā

Kremļa kārtējā dezinformācijas kampaņa pret Ukrainu saistībā ar notiekošo Azovas jūrā sakarā sākās ne jau pēc tam, kad Kremļa rīkļurāvēji sagrāba trīs ukraiņu karakuģus ar visām apkalpēm, pēc tam, kad pa tiem bija pavērsuši lielgabalu stobrus un atklājuši uguni 2018.gada 25.novembrī. Patiesībā šī Kremļa melu kampaņa sākās daudz agrāk. Mazliet vairāk kā gadu atpakaļ, prokremliskie mediji sāka izplatīt „ziņas” par to, ka „Ukraina padziļina jūras gultni, lai Azovas jūrā varētu ienākt NATO flote”. Patiesībā nav iespējams atrast daudzmaz ticamus pierādījumus par minētās NATO flotes eksistenci un tās plāniem attiecībā uz nobāzēšanos Azovas jūrā.

2018.gada vasarā un rudenī attiecīgā dezinformācijas kampaņa kļuva daudz aktīvāka. Mēs dzirdējām no Kremļa malu ruporiem, ka pēkšņi „Ukraina ir inficējusi Azovas jūru ar holēru” (Pasaules Veselības organizācija ziņoja, ka tai nav nekas zināms par holēras uzliesmojumu šajā reģionā). 2018.gada septembrī prokremlisko mediju paustie vēstījumi jau bija sagatavojuši augsni nākamajiem meliem, paredzot „Rietumvalstu organizētu provokāciju notikšanu Azovas jūras krastā” un atgādinot, ka „ASV jau kopš 1990-tajiem plāno militāru konfrontāciju starp Ukrainas un Kremļa kara flotēm Melnajā jūrā”. Savukārt Kremļa savāktie „pierādījumi” tiek balstīti uz videokadriem no kādas datorspēles, ko, kā norādīja kāds izbijis krievu karavīrs, esot redzējis jau pirms 15 gadiem.A

Visiem šiem dezinformācijas vēstījumiem ir tikai viens mērķis, proti, parādīt, ka Ukraina ir agresors un ka tā izpilda Rietumu pavēles veikt „provokācijas” pret Krieviju. Šāda veida vēstījumi vienmēr tiek ērti izmantoti Kremļa dezinformācijas kampaņu ietvaros, kad mēs paskatāmies gan uz Krimas okupēšanu, gan uz nepārtrauktajiem meliem par to, ka Azovas jūra ir Kremļa „iekšējā jūra”, gan uz Kremļa militārā spēka pielietošanas pret Ukrainu godināšanu.

Protams, prokremliskie mediji neaizmirsa pievērst uzmanību arī pašiem ukraiņiem, sējot ukraiņu vidū neuzticēšanos un šaubas par Ukrainas valdību un Rietumu partneriem ar šādiem vēstījumiem – „Rietumi cer nokrāsot Azovas jūru Ukrainas pilsoņu asins krāsā” un „Bērni Mariupolē rok tranšejas Ukrainas karavīriem.”

Turklāt tika izveidota vēl viena konspirāciju teorijai, lai attaisnotu Kremļa aktivitātes Azovas jūrā. „Saskaņā ar nevainojamo loģiku Kremļa specdienesti novērsa provokāciju, kas varēja izraisīt trešo pasaules karu, jo britu un ukraiņu slepenie dienesti acīmredzot esot transportējuši portatīvu kodolbumbu ar ko bija plānots uzspridzināt Kerčas tiltu.” Lieki piebilst, ka šīs fantastikas žanra stāsta autori nepacentās safabricēt vismaz kaut vienu pierādījumu.

Haoss Eiropā!

Prokremliskajiem medijiem izvēršot melu kampaņu par notiekošo Azovas jūrā, nozīmīgs ētera laiks tika veltīts arī „haosam” – vismaz melu izplatīšanas aģentūras Russia Today (RT) redakcija to darīja ar pilnu krūti. Piemēram, nemieriem Francijā tika veltīta tik liela uzmanība, ka tagad ievadot interneta meklētājos atslēgas vārdu „Francija”, tu vari iepazīties uzreiz ar neskaitāmiem rakstiem par dzelteno vestu protestiem Francijā.

Ja jau RT visiem stāsta, ka tā ir pasaules mēroga medijs, vai tad tai nevajadzēja ar tikpat lielu rūpību ziņot pasaules sabiedrībai par protestiem, kas notika Krievijā 2018.gada septembrī? Kur ir loģika! Patiesībā atslēgas vārds „pensija” mums palīdz atrast šo rakstu par protestiem pret pensionēšanās vecuma palielināšanu Krievijā. Varat papētīt paši, salīdzinot iepriekšminēto rakstu ar BBC versiju, un izdarīt secinājumus par prokremliskā medija stratēģiju.

Kremļa TV secina, ka protesti Francijā ir līdzīgi „ASV sponsorētajām krāsainajām revolūcijām”, velkot paralēles ar Maidanu, un šos protestus koordinē amerikāņi, atbildot uz prezidenta Makrona plāniem veidot Eiropas armiju. Izskatās un izklausās kaut kā neriktīgi? Liekas, ka gadiem izplatītā dezinformācija par Maidanu ir radījusi informācijas telpu, kur atsaukšanās uz konspirāciju teorijām ir visai normāla parādība!

Avoti:

https://euvsdisinfo.eu/russias-long-term-disinformation-plan-for-the-azov-sea/

https://euvsdisinfo.eu/report/ukraine-is-deepening-the-seabed-for-the-nato-fleet-at-the-sea-of-azov/

https://euvsdisinfo.eu/report/ukraine-infected-the-azov-sea-with-cholera/

https://euvsdisinfo.eu/report/anglo-saxons-realize-that-ukraine-is-the-most-real-tool-in-the-fight-against-russia/

https://euvsdisinfo.eu/report/us-has-been-planning-for-clashes-between-ukrainian-and-russian-naval-forces-in-the-black-sea-since-1990s/

https://euvsdisinfo.eu/ria-writing-and-geography/

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-crimea-sea-border-guards-ukraine-putin-a8665166.html

https://euvsdisinfo.eu/report/the-west-wanted-to-paint-the-azov-sea-with-ukrainian-blood/

https://euvsdisinfo.eu/report/children-in-mariupol-forced-to-dig-trenches/

https://euvsdisinfo.eu/report/nato-conspired-to-destroy-the-crimean-bridge-using-nuclear-land-mines/

https://euvsdisinfo.eu/russian-television-is-not-about-russia/

https://www.rt.com/news/438010-pension-reform-protests-navalny-arrests/

https://www.bbc.com/news/world-europe-45463883

https://euvsdisinfo.eu/report/the-riots-in-france-over-fuel-prices-another-version-of-us-sponsored-colour-revolutions/

https://euvsdisinfo.eu/report/french-maidan-a-lesson-for-all-those-who-refuse-to-obey-american-diktat/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s