Kremļa melošanas paņēmieni – dejojošs aktieris robota tērpā un videospēļu kadri

Kad Kremļa TV ziņu kanāli parādīja sabiedrībai „vienu no viss modernākajiem robotiem” vārdā Boriss, kurš dejoja Little Big skaņdarba Skibidi pavadījumā priecīgu bērnu priekšā izglītības izstādē Jaroslavļā, naskie atmaskotāji uz sitiena noskaidroja un pierādīja, ka tas nav nekāds augsto tehnoloģiju brīnums, bet gan aktieris robota kostīmā.

Krievu vietne Tjournal, kas raksta par sasniegumiem jaunāko tehnoloģiju jomā, uzreiz sāka apšaubīt prokremliskā TV kanāla Rossija 24 apgalvojumus, uzdodot kaudzi jautājumu par robotu Borisu. Piemēram, kāpēc zinātnieki, kas izstrādāja robotu, neparādīja to plašākai publikai nekur citur, un kāpēc „tas veic tik daudz lieku kustību, kad dejo”, utt.

Uzklikšķiniet un paskatieties paši Rossija 24 ziņu sižetu par robotu Boriss (sākot no 02:32).

Stāsts par Borisu strauji kļuva populārs visā pasaulē. Par to rakstīja The Guardian un The New York Times, kā arī daudzi citi mediji pašā Krievijā un ārpus tās.

Rossija 24 sākumā savu stāstu nopublicēja Youtube vietnē, bet vēlāk to pārpublicēja un sacerēja vēl vienu stāstu par sabiedrības reakciju, izceļot Ukrainas medijus, kas esot par to negatīvi atsaukušies un izsmējuši to.

Rossija 24 kritizēja ārvalstu medijus par prokremlisko mediju korespondentu „izsmiešanu” par it kā visai neveiksmīgo radošo lēmumu, tā vietā, lai pievērstu uzmanību tām iespējām, kas tika piedāvātas bērniem izstādes laikā.

Kremļa TV kanāls sajutās pārprasts. Kāds no Kremļa mediju kalpiem norādīja, „Es biju pilnībā pārliecināts, ka visi tāpat saprata, ka tas arī ir bērnu izklaidētājs pārģērbies par robotu, tāpat kā tas ir ar pārģērbšanos par Santa Klausu.”

Var jau būt, ka stāsts par robotu Borisu varētu būt tikai izklaides gadījums, kas ticis izmantots, lai radītu kārtējās viltus ziņas, jo attiecīgajā ziņu sižetā korespondents visai pārliecinoši meloja, ka Boriss ir jaunākais Kremļa sasniegums robotu tehnoloģiju jomā. Vēl jo vairāk tas ir tā, jo mēs arī iepriekš esam pieredzējuši virkni Kremļa mediju darboņu neveiksmīgi veidotu viltus ziņu. Piemēram.

Kad Rossija 24 publicēja „neapgāžamus pierādījumus, ka ASV piesedz ISIS kaujiniekus,” bet vēlāk tika noskaidrots, ka vienīgais pierādījums ir ekrānšāviņš no datorspēles AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron.

Kad Rossija 24 centās attēlot Francijā notiekošos protestus pret darba likumu kā protestus pret Eiropas Savienību, bet izrādījās, ka francūžu intervijas tika pārtulkotas no pilnīgi nepareizi, proti, kā vajag. lai tās atbilstu Kremļa TV kanāla paustajam vēstījumam.

Kad RT (Russia Today) apgalvoja, ka Putins ir tik ļoti populārs ASV, ka pat kādā no Ņujorkas restorāniem viņa vārdā esot nosaukts burgers, bet izrādās, ka tā nav

Kad vēl viens Kremļa TV kanāls Pervij Kanal pārraidīja kaujas ainas no Sīrijas, bet izrādījās, ka attiecīgais video sižets ir atkal vienkārši izgriezts kadrs no kādas citas datorspēles ar nosaukumu Arma 3.

Kad Pervij Kanal intervēja kādu „ukraini”, kurš sūdzējās par „savu” valsti, bet izrādījās, ka jaunais puisis ir vienkārši aktieris no Baltkrievijas

Kad Pervij Kanal pārraidīja slepenu video, kurā redzama britu 77.Brigāde darbībā, bet izrādījās, ka tas ir britu video par cilvēku rekrutēšanu armijā, un tur redzamie karavīri nemaz nav no 77.Brigādes.

Ja vēlaties uzzināt ko vairāk par to, ko rāda Rossija 24 un Rossija 1, ielūkojieties šeit, mūsu datubāzē!

Avoti:

https://euvsdisinfo.eu/boris-the-dancing-robot/

https://tjournal.ru/tech/81940-rossiya-24-rasskazala-o-samom-sovremennom-robote-na-forume-putina-eto-okazalsya-chelovek-v-kostyume-robota

https://www.theguardian.com/world/2018/dec/12/high-tech-robot-at-russia-forum-turns-out-to-be-man-in-robot-suit

http://www.nytimes.com/2018/12/13/world/europe/russia-robot-costume.html

https://www.vesti.ru/doc.html?id=3094149

https://euvsdisinfo.eu/computer-game-as-irrefutable-proof/

https://euvsdisinfo.eu/vous-etes-malhonnete-monsieur/

https://euvsdisinfo.eu/the-big-birthday-burger-lie/

https://euvsdisinfo.eu/oops-we-did-it-again/

https://euvsdisinfo.eu/russian-state-tv-broadcasts-staged-interview/

https://euvsdisinfo.eu/russian-independent-tv-vs-kremlin-tv-3-0/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s