Delfi melo: Kremlis ir viens no lielākajiem investoriem Latvijas ekonomikā

Dezinformācija:

Prokremliskie mediji, to skaitā arī it kā „objektīvais” un „kompetentais” ziņu portāls rus.delfi.lv, mēģina iestāstīt, ka pēdējos gados Latvijā pieaug Krievijas investīcijas un, ka tās ir vienas no lielākajām Latvijā.

https://www.delfi.lv/biznes/bnews/kak-latviya-boretsya-s-rossijskimi-investiciyami-i-chto-iz-etogo-poluchaetsya.d?id=50716641

Atmaskojums:

Viss jau būtu jauki, ja Delfi raksts nebūtu tik gaudojošs, prokremlisks un Latviju nozākājošs, jo redziet Delfi krievu valodas versijas autori uzskata, ka Latvijas ekonomika nepastāvēs bez Krievijas naudas. Neskatoties uz to, saskaņā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru pēc Latvijas iestāšanās ES ĀTI ieplūšana strauji pieauga un 2017.gadā sasniedza tās augstāko punktu (14,37 miljardi eiro).

Vēsturiski lielākā daļa Latvijas ārvalstu tiešo ieguldījumu nāk no kaimiņvalstīm Baltijas jūras reģionā un citām ES dalībvalstīm. Lielākie investīciju apjomi 2017.gadā bija no Zviedrijas – 19% no kopējā ĀTI krājuma Latvijas ekonomikā. Savukārt Krievijas ĀTI sasniedza 9.97%, kas ir otrs labākais rezultāts, bet tas nav nekas iespaidīgs, jo pat nosacīti mazā Igaunija Latvijā ir investējusi 9.16% 2017.gadā un tas ir gandrīz tikpat cik Latvija ir saņēmusi no Krievijas. Bet ja mēs salīdzinām ES valstu investīciju daļu no kopējā ĀTI Latvijā ar to piķi, kas ieplūst no Krievijas, tad komentāri ir lieki, jo attiecība ir vienkārši graujoša, proti 90% pret 10%. Izskatās, ka ES uzvar, bet Kremlis sūkā ledu! Tāpēc nevajag, te liet gaužas asariņas par Kremļa koka rubļiem!

http://www.liaa.gov.lv/en/invest-latvia/investor-business-guide/foreign-direct-investment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s