Dezinformācija:
Kremļa melu aģentūra regnum.ru vietnē publicēts raksts: „Kāpēc Krievijai nav nekādas jēgas iebrukt Baltijā”. Tā autors Ruslans Hubijevs (Руслан Хубиев) noniecina Latvijas nepieciešamību un spēju ieguldīt līdzekļus valsts aizsardzībā, minot „nozīmīgākos aspektus”, kas par to liecina. Tiek apgalvots, ka salīdzinājumā ar citām valstīm, kuras saskaras ar reāliem draudiem kā Izraēla, Ziemeļkoreja vai Singapūra, Latvija, no sava niecīgā IKP aizsardzībā iegula tikai 1,7%, profesionālā armija sastāv tikai no 5310 karavīriem un 11 tūkstošiem rezervistu, turklāt Baltijas valstis jau ir kļuvušas par nerentablu un neapdzīvotu reģionu.
https://regnum.ru/news/polit/2548944.html
Atmaskojums:
Saskaņā ar Latvijas Aizsardzības ministrijas datiem Latvijas aizsardzības budžets 2018.gadā sasniedza 2% no IKP. Šāds Latvijas valsts militārais budžets nav uzskatāms par mazu, jo tas atbilst NATO izvirzītajiem ieteikumiem dalībvalstīm, turklāt 2017.gadā militārie tēriņi pasaulē sasniedza tikai 2,17% no IKP.
Savukārt fakti par Latvijas armiju tika pasniegti, tā, it kā Latvijas armija sastāvētu lielākoties
no rezervistiem un rada liekus izdevumus, bet NBS dati liecina par to, ka Latvijas bruņotie spēki sastāv no 6000 profesionālā dienesta karavīriem, 8200 zemessargiem un tikai 3000 rezerves karavīriem un nebūt neliecina par armijas nelietderību vai līdzekļu izsaimniekošanu.
Regnum.ru autors turpina izplatīt Kremļa vēstījumus par „Baltijas valstu nepamatotajām bailēm no KF”, „neprofesionālo armiju” un „slikto sociālekonomisko valstu stāvokli”. Ir skaidri redzams arī tas, ka autoram ir trūcis izpratnes par salīdzināmiem lielumiem, jo nav iespējams pretnostatīt valstis ar absolūti dažādiem vēstures un ģeopolitikas aspektiem, ko var redzēt mēģinājumā salīdzināt Latviju ar Ziemeļkoreju, Izraēlu un Singapūru.
Defence budget
https://www.mod.gov.lv/en/about-us/defence-dudget
Pasaules banka:
https://data.worldbank.org/indicator/MS.MIL.XPND.GD.ZS
NBS statistika:
https://www.mil.lv/index.php/en/node/305
Papildus avoti:
https://www.mfa.gov.lv/en/policy/security-policy/nato-enhanced-forward-presence