Kremļa meli un Eiropas Parlamenta vēlēšanas

KŠ.g. maijā Eiropas Savienības pilsoņi dosies vēlēt nākamo Eiropas Parlamentu. Mūsu izvēle, ko izdarīsim pie balsošanas urnām, noteiks to, kā Eiropas Savienība strādās nākamos piecus gadus.

Eiropas Savienībā tiesības balsot nozīmē arī tiesības izdarīt objektīvu lēmumu. Objektīvs lēmums ir tāds lēmums, kuru tu izdari, balstoties uz īstiem faktiem, izvairoties no sagrozītas informācijas. Tev pašam ir jāizdara izvēle, par ko balsot.

Zinot, ka mums visapkārt šiverē daudzi aktori, kuriem varētu būt interese iejaukties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, mums derētu vēlreiz uzmest aci uz publiski pieejamiem pierādījumiem, kas pierāda, ka tieši Kremlis ir centies iejaukties vairākās vēlēšanās visā pasaulē pēdējo dažu gadu laikā. Ir skaidrs, ka Kremļa dezinformācijas kampaņas turpinās arī pēc vēlēšanām. Tās ir labi organizētas un finansētas, to ietvaros tiek pielietotas dažādas metodes un izplatīti vēstījumi, kas ir pieskaņoti attiecīgajām mērķauditorijām.

Mēs jau tagad redzam, ka jau šobrīd Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir ierautas dezinformācijas kampaņās. Šo melu kampaņu autori var būt dažādi pašmāju un ārējie aktori. Šeit mēs vēršam uzmanību uz to, ko mēs jau esam noskaidrojuši par Kremļa veiktajām kampaņām līdz šim. Šo Kremļa organizēto dezinformācijas kampaņu galvenais mērķis ir likt jums noticēt, ka jūsu balss neko nemainīs, un likt jums daudz nedomāt par balsošanu. Piemēram, prokremliskie mediji un aktori uzsver, ka lēmumus jūsu vietā pieņem kaut kādas jums nesasniedzamas elites, kuras ir pakļautas ASV, un jums nekad nebūs iespēja teikt savu vārdu. Prokremliskie mediji un aktori mums mēģina iestāstīt, ka Eiropas Parlaments tāpat jau neko īsti nespēj izdarīt, tas nelemj pilnīgi neparko (ka tik nav otrādi, ko?). Saskaņā ar citiem Kremļa vēstījumiem Eiropas Savienībā nekas nedarbojas un nenotiek kā nākas, un Eiropas elites cenšas novērst jūsu uzmanību no svarīgām lietām, vainojot par visu Krieviju, to skaitā par jaukšanos vēlēšanās.

Bez izvērstajām Kremļa dezinformācijas kampaņām, mediji jau ziņoja arī par Kremļa organizētiem kiber uzbrukumiem attiecībā uz gaidāmajām vēlēšanām.

Tie ir kārtējie Kremļa centieni jaukties vēlēšanās un izplatīt dezinformāciju līdzīgi kā tas tika jau novērots citu vēlēšanu un referendumu laikā Eiropā, kā arī pēc vēlēšanām, piemēram, Ukrainas prezidenta vēlēšanas ir pēdējais gadījums, kad tika novērota Kremļa iejaukšanās.

Ko jums derētu zināt?

Protams, ka nekad nav viegli izdarīt objektīvu izvēli un pretoties safabricētas informācijas ietekmei mūsdienas haotiskajā un sarežģītajā (dez)informācijas telpā, brīžiem ir grūti saprast, kas ir kas. Tāpēc EUvsDisinfo ir šeit, lai jums palīdzētu. Mēs esam izveidojuši jaunu sadaļu savā vietnē, kurā jūs varat iegūt informāciju par iespējamo ļauno spēku centieniem ietekmēt gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Ja jūs vēlaties uzzināt vairāk par Kremļa jaukšanos vēlēšanās, lūdzu, papētiet rakstus par metodēm, kas tiek pielietotas, lai sabojātu vēlēšanas un izplatītu melus. Ja vēlaties iepazīties ar pierādījumiem un īpašiem piemēriem, izlasiet stāstus par to, kas notika vairāku citu iepriekšējo vēlēšanu sakarā iepriekšējos gados. Mēs saprotam, ka šie pierādījumi var jums likt sajusties nomāktiem, jo visa jau ir tā jau daudz par daudz, bet nekrītiet izmisumā, jo ir iespējams sevi pasargāt no dezinformācijas, kā to izdarīt, lasiet šeit. Pretošanās meliem tieši sākas ar jums pašiem, bet jūs neesat vieni. Eiropas institūcijas ir gatavas palīdzēt, lūdzu, papētiet vietnes un instrumentus, ko piedāvā Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments, kad jums ir kāds brīv brīdis.

Šodien mēs uzsākam savu informācijas kampaņu ar pasākumu Tallinā, kuru organizējam sadarbībā Eiropas Komisiju.

Dažu nākamo nedēļu laikā, EUvsDisinfo komanda ieradīsies vismaz 10 Eiropas Savienības valstīs, lai vērstu jūsu uzmanību uz prokremliskajām melu kampaņām un Kremļa centieniem jaukties citu valstu vēlēšanās. Mūsu mērķis ir pārliecināties, ka Eiropas Savienības pilsoņu pieņemtie lēmumi pie balsošanas urnām būs neatkarīgi, proti, viņu pašu.

Ja vēlaties ar mums satikties savā valstī? Dodiet mums ziņu!

Avoti:

https://euvsdisinfo.eu/european-elections-are-we-ready/

https://euvsdisinfo.eu/reading-list/elections/

https://euvsdisinfo.eu/methods-of-foreign-electoral-interference/

https://euvsdisinfo.eu/5-common-pro-kremlin-disinformation-narratives/

https://euvsdisinfo.eu/report/brussels-tries-to-avoid-a-palace-coup-by-increasing-russophobia-ahead-the-eu-elections/

https://euvsdisinfo.eu/report/european-parliament-decides-practically-nothing-in-the-eu/

https://euvsdisinfo.eu/report/european-elites-deliberately-spreading-unfounded-fears-of-alleged-russian-interference-in-upcoming-may-european-elections/

https://euvsdisinfo.eu/report/no-proof-of-russian-interference-in-elections-in-the-us-and-europe/

https://www.reuters.com/article/us-microsoft-cyber-europe/microsoft-says-discovers-hacking-targeting-democratic-institutions-in-europe-idUSKCN1Q90GF

https://www.cnbc.com/2019/03/21/russian-hackers-target-european-governments-ahead-of-election-fireeye.html

https://euvsdisinfo.eu/information-manipexamples-of-pro-kremlin-disinformation-in-figures/

https://euvsdisinfo.eu/the-st-petersburg-troll-factory-targets-elections-from-germany-to-the-united-states/

https://euvsdisinfo.eu/ukraine-will-turn-into-a-banana-republic-ukrainian-elections-on-russian-tv/

https://euvsdisinfo.eu/european-elections-2019/

https://euvsdisinfo.eu/what-can-you-do/

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/fake-news-disinformation

https://www.european-elections.eu

https://www.tlu.ee/en/bfm/events/public-lecture-and-discussion-disinformation-elections-context

mailto:disinforeview@euvsdisinfo.eu

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s