Kremlis melo: Jelgavā, skolu sistēmas reorganizācijas aizsegā, tiek likvidētas Krievu skolas

Dezinformācija:

Prokrieviskie mediji, tostarp rubaltic.ru, izplata ziņas par to, ka Jelgavā [Latvijā] aiz skolu reorganizācijas aizsega tiek likvidēta viena no trīs krievu valodā mācošajām skolām.

(https://www.rubaltic.ru/news/23012019-smi-v-elgave-pod-vidom-reorganizatsii-zakryvayut-russkuyu-shkolu/)

Atmaskojums:

Saskaņā ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas veiktā skolu tīkla pētījuma datiem, kopš 2000. gada skolēnu skaits ir samazinājies gandrīz par 50%, bet izglītības iestāžu tīkla optimizācija atbilstošā apmērā nav veikta. Tas negatīvi ietekmē valsts budžetu un izglītības sistēmas ilgtspēju, jo krītas izglītības kvalitāte. Pamatojoties uz pētījumā iegūtajiem datiem, skolu optimizācijas un izglītības kvalitātes nodrošināšanas nolūkos lielai daļai Latvijas reģionu tiek ieteikts attīstīt skolu struktūras, tostarp arī Jelgavas reģionam.

Saskaņā ar dokumentu Jelgavā [Latvijā] esošais skolu skaits nav atbilstošs pilsētas demogrāfijas tendencēm, jo pamatojoties uz pilsētas statistikas datiem kopš 2000. gada iedzīvotāju skaits Jelgavā samazinājies par vairāk nekā 7 tūkstošiem, tostarp bērnu un jauniešu skaits. Savukārt Jelgavas iedzīvotāju etniskais sastāvs praktiski ir nemainīgs – lielāko īpatsvaru veido latvieši – 60,7%, krievi – 25,7% un baltkrievi – 5,1%.

Līdz ar to, lai paaugstinātu izglītības kvalitāti, pilsētas izglītības iestādēm apspriešanai nodoti divi iespējamie Jelgavas skolu tīkla attīstības varianti, kas paredz nevis mazākumtautību skolu slēgšanu, bet gan skolu optimizāciju, kur vienā no variantiem tiek veidota viena spēcīga mazākumtautību pamatskola un optimizēta mazākumtautību vidusskola, nodrošinot tās ilgu pastāvēšanu.

Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas veiktā skolu tīkla pētījums:

Click to access Optimala-visparejas-izglitibas-iestazu-tikla-modela-izveide-Latvija.pdf

Jelgavas reģiona gada pārskats:

http://www.jelgava.lv/en/city/jelgava-in-short/statistics/3564/

http://www.jelgava.lv/en/city/jelgava-in-short/statistics/

Jelgavas pilsētas pašvaldības oficiālais laikraksts:

https://www.jelgavasvestnesis.lv/izglitiba/kadas-izmainas-paredz-prezenteta-jelgavas-pilsetas-izglitibas-attistibas-strategija

Papildus avoti:

http://www.dynamicuniversity.eu/par-mums/

Click to access skolu_tikls_prezentacija.pdf

http://izm.gov.lv/en/highlights/2762-information-regarding-the-transition-to-instruction-in-the-state-language-in-general-education-institutions-offering-education-programmes-for-minorities

http://www.jelgava.lv/en/municipality/about-municipality/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s