Kremlis melo: Krievu kino Latvijā ir nonācis valodas inkvizīcijas valgos

Dezinformācija:

Kremļa melu aģentūra baltnews.lv ziņo, ka Latvijas Valsts valodu centrs izvērš „valodas inkvizīciju” un soda kinoteātrus par krievu kino demonstrēšanu.

(https://baltnews.lv/riga_news/20190123/1022665320/kak-russkoe-kino-popalo-pod-pricel-yazykovoy-inkvizicii.html )

Atmaskojums:

Kremļa mēdiju apgalvojumi par valodas inkvizīciju un sodiem, kuri uzlikti par Krievijas kinofilmu demonstrēšanu ir klaji meli, jo Latvijas televīzijas 21.janvāra 4.studijas sižets atklāja, ka Latgales reģiona pilsētu [Daugavpils un Rēzeknes] kinoteātros tiek radītas gan ārzemju, gan vietējās filmas, kuras tiek dublētas un atskaņotas krievu valodā, neievērojot Latvijas likumdošanā noteiktās normas par valsts valodas lietojumu. (https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/21.01.2019-latvija-ir-ipass-bizness-kur-viss-notiek-tikai-krievu-valoda.id149554/ )

Saskaņā ar Valsts Valodas likumu publiski demonstrējamās kinofilmas, videofilmas un to fragmenti ieskaņojami vai dublējami valsts valodā vai arī līdztekus oriģinālajam skaņas pavadījumam nodrošināmi ar subtitriem valsts valodā, ievērojot spēkā esošās literārās valodas normas. Šajā pantā minētajos gadījumos līdztekus ir pieļaujami arī subtitri svešvalodā. Subtitriem valsts valodā ierādāma galvenā vieta, un formas vai satura ziņā tie nedrīkst būt mazāki vai šaurāki par subtitriem svešvalodā. (https://likumi.lv/doc.php?id=14740 )

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s