Kremlis melo: Latvijas varas iestādēm ir jāuzņemas atbildība par Ļeņingradas blokādēm

Dezinformācija:

Prokremliskie mediji, tostarp riafan.ru, izplata „latviešu vēsturnieka” Vlada Bogova (Влад Богов) apgalvojumus, ka Latvijas varas iestādēm, atzīstot Latvijas leģionāru SS divīzijas [15.un 19. Waffen-SS divīzijas] par brīvības cīnītājiem, kuri zvērējuši uzticību Hitleram, ir jāuzņemas atbildība par Ļeņingradas blokādi.

https://riafan.ru/1145640-za-vorotami-etimi-stonet-zemlya-pod-rigoi-pochtili-pamyat-zhertv-konclagerya-salaspils?utm_source=smi2

Atmaskojums:

Vlada Bogova izvirzītie apgalvojumi ir aplami, jo secīgi atskatoties uz Latvijas vēsturi Otrā pasaules kara laikā ir skaidri redzams, ka 1940. gada 17. jūnijā PSRS militārās agresijas rezultāts bija Latvijas okupācija un Latvijas Republikas suverenās valsts varas likvidēšana, to apstiprina Latvijas Republikas Satversme. Tā paša gada novembrī okupētajā Latvijas teritorijā oficiāli stājas spēkā Krievijas Kriminālkodekss, kas nozīmēja pilnīgu PSRS interesēšu aizstāvību. Saskaņā ar Latvijas okupācijas muzeju, jau 1941. gada 22.jūnijā Nacistiskā Vācija uzbruka Padomju Savienībai un Latvija nonāca Nacistiskās Vācijas okupācijas varā, kā Padomju teritorijas sastāvdaļa.

Saskaņā ar vēstures datiem Ļeņingradas blokāde sākās 1941.gada 8.septembrī. Pilnīga blokādes pārtraukšana notika 1944.gada 27.janvārī. Savukārt Latvijas krievu vēsturnieka Vlada Bogova piesauktais latviešu piespiedu mobilizācijas ceļā veidotais leģions Waffen-SS tika dibināts tikai 1943.gada 11.februārī, turklāt leģiona formēšanās ilga līdz 1944.gada septembrim. No kā izriet, ka, pirmkārt, minētajā laika posmā no 1940.g.līdz 1941.g. Latvija atradās Padomju okupācijas varā un formāli pirms Nacistiskās Vācijas okupācijas pilntiesīgi veica PSRS interešu aizstāvību. Otrkārt, Latvijas leģionāru Waffen-SS 15.un 19.divīzijai nav nekādas saistības ar Ļeņingradas blokādi, jo tā veidošana sākās laikā kad Vācijas bruņotie spēki bija spiesti izmantot okupēto Eiropas valstu iedzīvotājus, lai aizpildītu zaudēto karaspēku daļas. Savukārt Waffen-SS formēšana beidzās astoņus mēnešus pēc Ļeņingradas blokādes beigām. Līdz ar to Latvijas valdībai nav pilnīgi nekāda pamatojuma vai pienākuma uzņemties atbildību par PSRS un Vācijas ofensīvas savstarpējām sadursmēm.

Deklarācija Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu

http://www.saeima.lv/arhivs/en/Deklaracija_an.htm

November 1940 The Soviet Russian Criminal Code officially becomes law in Latvia.

http://okupacijasmuzejs.lv/en/history/1-soviet-occupation/

Nazi occupation in Latvia.

http://okupacijasmuzejs.lv/en/history/nazi-occupation/latvia-during-world-war-ii

Siege of Leningrad

https://www.britannica.com/event/Siege-of-Leningrad

Conscription into the “Latvian SS Volunteer Legion”

http://okupacijasmuzejs.lv/en/history/nazi-occupation/the-latvian-legion-and-16-march

The Volunteer SS Legion in Latvia

https://www.mfa.gov.lv/en/prague/information-about-latvia/the-volunteer-ss-legion-in-latvia-by-inesis-feldmanis-and-karlis-kangeris

Papildus:

https://www.history.com/news/the-siege-of-leningrad

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s