Kremlis melo: Latvijas skolu reforma – naidīguma izpausme pret krievvalodīgajiem iedzīvotājiem

Dezinformācija:

Prokremliskā ziņu aģentūra RuBaltic.Ru, vēsta, ka skolas reforma Latvijā nav rūpes par bērniem, bet naidīguma izpausme pret krievvalodīgajiem Latvijas iedzīvotājiem.

https://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/02042019-shkolnaya-reforma-v-latvii-ne-zabota-o-detyakh-a-proyavlenie-vrazhdebnosti-k-russkim/

https://baltnews.lv/authors/20190403/1022883264/smertj-obrazovaniya-latvia.html

Atmaskojums:

Šādi vēstījumi saskan ar Kremļa izvērsto propagandu par Latvijas ļaundarībām, kas vērstas pret krievvalodīgo mazākumtautību iedzīvotājiem valstī un vēlmi iznīcināt krievu valodu. Tomēr saskaņā ar Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto informāciju reformas mērķi ir vērsti uz Latviešu valodas un kultūras saglabāšanu un apzināšanu, jo tās ir vērtības, kas reizē ir Latvijas sabiedrību vienojošais pamats.

Pārmaiņu mērķis ir stiprināt valsts valodas lomu Latvijā, nodrošinot dažādu tautību Latvijas iedzīvotāju nacionālo kultūru savdabību un attīstību. Savukārt galvenais mērķis ir nodrošināt ikvienam Latvijas bērnam vienlīdzīgas iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību, kas veicina 21.gadsimtā nepieciešamo zināšanu, prasmju un attieksmju apguvi.

Turklāt mazākumtautību skolēniem tiks saglabāta iespēja apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus) dzimtajā valodā, tāpat arī drīkstēs veidot svētdienas skolas, kurās attīstīt krievu kultūras un valodas prasmes, kā tas notiek daudzās citās Eiropas valstīs.

Uzzini galveno par pāreju uz mācībām valsts valodā

https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/2942-infografiki-par-pareju-uz-macibam-valsts-valoda

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s