Dezinformācija:
Prokremliskais aktīvists Aleksandrs Gapoņenko savā Facebook profilā publicējis apgalvojumu, ka Latvijā pašlaik pastāv diktatūra un totalitārisms.
https://www.facebook.com/aleksandr.gaponenko.9
Atmaskojums:
Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, tās suverēnā vara pieder Latvijas tautai.
Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem un atguva brīvību, 1990.gada 4.maijā atjaunojot valstisko neatkarību uz valsts nepārtrauktības pamata. Tā godina savus brīvības cīnītājus, piemin svešo varu upurus, nosoda komunistisko un nacistisko totalitāro režīmu un to noziegumus.
Latvija kā demokrātiska, tiesiska, sociāli atbildīga un nacionāla valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību, atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības un ciena mazākumtautības. Latvijas tauta aizsargā savu suverenitāti, Latvijas valsts neatkarību, teritoriju, tās vienotību un demokrātisko valsts iekārtu.
Latvijas Republikas Satversme