Kremlis melo: Lielbritānija kolonizē Baltiju

Dezinformācija:

Prokremliskā ziņu vietne lv.sputniknews.ru, atsaucoties uz Krievijas Ārlietu ministrijas MGIMO Militārās politikas pētījumu centra vadošo ekspertu Vladimiru Kozinu (Владимир Петрович Козин), ziņo, ka Lielbritānija kolonizē Baltijas valstis. Viņš to pamato apgalvojot, ka Baltijas valstis, tai skaitā Latvija, pēc iestāšanās NATO de facto ir kļuvušas par militāri-politiskām, tirdzniecības-ekonomikas un ideoloģiskām kolonijām, turklāt Lielbritānijai pastiprinot savu militāro klātbūtni, Baltijas valstis tiek pārvērstas par Lielbritānijas kolonijām.

https://lv.sputniknews.ru/Baltics/20190701/11949784/Kozin-Velikobritaniya-koloniziruet-strany-Baltii.html

Atmaskojums:

Lai spētu atbildēt uz Kremļa propagandas izplatītajiem meliem, ir jānoskaidro vārda „kolonija” nozīme. Saskaņā ar Latvian Oxford Living Dictionarieskolonija” ir zeme, kas politiski un ekonomiski ir pakļauta citai valstij – metropolei. Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi – Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, tās suverēnā vara pieder Latvijas tautai.

Arī Ziemeļatlantijas līgums nosaka, to, ka Līgumslēdzējas puses, tai skaitā Baltijas valsts, apstiprina savu uzticību Apvienoto Nāciju Organizācijas hartas mērķiem un principiem un savu vēlēšanos dzīvot mierā ar visām tautām un valdībām. Tās ir apņēmušās sargāt savu tautu brīvību, kopējo mantojumu un civilizāciju, kas dibināta uz demokrātijas, personas brīvības un likuma varas principiem.

Saskaņā ar Latvijas Aizsardzības ministrijas sniegto informāciju NATO samitā Varšavā 2016.gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes (Enhanced Forward Presence) ietvaros. Līdz ar to Latvijā tika izvietotas kaujas grupas no Kanādas, Lietuvā – Vācijas, Igaunijā – Lielbritānijas, Polijā -ASV. Karaspēku izvietošana balstās uz NATO dalībvalstu abpusējas vienošanās pamata, piemēram, Kanādas bruņotos spēku izvietošanu Latvijā regulē speciāls likums, kurā ir atrunātas darbības jomas, mērķi, militārās un juridiskās procedūras.

Latvian Oxford Living Dictionaries

https://lv.oxforddictionaries.com/definition/KOLONIJA

Latvijas Republikas Satversme

https://likumi.lv/doc.php?id=57980

Ziemeļatlantijas līgums – 1949.gada 4.aprīlī Vašingtonā

https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/52

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa

https://www.mod.gov.lv/lv/nato/nato-militaras-spejas/nato-paplasinatas-klatbutnes-kaujas-grupa

Latvijas Republikas valdības un Kanādas valdības, ko pārstāv Kanādas Nacionālās Aizsardzības departaments un Kanādas Bruņotie spēki, saprašanās memorands par paplašinātu partnerību aizsardzības jomā un drošības sadarbību:

https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/1759

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s