Kurš ir rusofobs?

Nedēļu iepriekš prokremliskie mediji apgalvoja, ka rusofobija ir Lietuvas galvenā eksportprece, bet patiesībā tā galvenokārt eksportē derīgos izrakteņus un iekārtas. Ja reiz prokremliskie žurnālisti uzsāka šo diskusiju, tad atļaujiet man uzdot jautājumu, „bet, kas ir prokremlisko mediju galvenais eksporta produkts?”

Atskatoties uz vairāk kā 70 prokremliskās dezinformācijas gadījumiem, kas tika konstatēti vien pagājušās nedēļas laikā, var redzēt, ka Kremļa mediju prāt’ rusofobijas perēkļi atrodas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā, ASV, Vācijas medijos, Gruzijā, Baltijas valstīs, Lielbritānijā un pat Terēzā Mejā.

Bet kā tas nāk? Un kas visiem šiem gadījumiem ir kopīgs? Princips – „vienmēr vaino upuri”, liekas, varētu būt diezgan labs izskaidrojums, jo kā mēs visi zinām tie, kas Kremlim aizrāda un vaino to par dažāda veida agresijas izpausmēm un apvērsuma mēģinājumiem, automātiski prokremliskajos medijos tiek zākāti par rusofobiem.

Kremļa medija stāsta, ka Gruzija ir ļaunuma ass!

Notiekošo protestu rezultātā, par šīs nedēļas otro biežāk lietoto atslēgas vārdu ir kļuvis vārds – Gruzija. Šai sakarā Kremļa melu un propagandas mašinērija izplatīja vēstījumu, saskaņā ar kuru Rietumi un ASV, vai pats Mihaels Sakašvili no malas finansē/vada krāsaino revolūciju Gruzijā. Tāpēc Gruzijā notiekošie protesti tiek saukti par rusofobisku provokāciju, bet paši protestētāji – par ultranacionālistiem un rusofobiem.

Bet šie meli salīdzinājumā ar pasaciņu par diviem krievu tūristiem, kuri it kā tika tik ļoti piekauti kaut kādā lielveikalā, ka pat nebija iespējams noteikt viņu dzimumu. Patiesībā, gan Gruzijas Iekšlietu ministrija, gan veikala īpašnieki noliedza visus ziņojumus par Krievijas pilsoņu fizisku ietekmēšanu.

Kremļa mediji stāsta, ka Baltkrievijā ir LGBT opozīcija!

Saskaņā ar Kremļa medijiem Rietumi it kā ar gudru nodomu ir izveidojuši visus priekšnosacījumus, lai mainītu Baltkrievijā pastāvošo Lukašenko režīmu, kamēr Baltkrievijas opozīcija dara visu iespējamo, lai sabotētu Otrās Eiropas Spēles. Bet tas nav viss, tā kā Lielbritānija finansē LGBT grupas, tad saskaņā ar Kremļa mediju loģiku visa Baltkrievu opozīcija pēkšņi ir mainījusi savu seksuālo orientāciju, pārvēršoties par LGBT kopienu.

Kamēr šos vēstījumus mēs varam uzskatīt kā ierastu prokremlisko dezinformāciju par Baltkrievijas opozīciju un morāli pagrimušajiem Rietumiem, meli par to, ka baltkrievu opozīcijas līderis Andrejs Saņņikovs strādā CIP un RAND labā, ir kaut kas jauns. Viņš tiek nepamatoti vainots apvērsuma rīkošanā Baltkrievijā sadarbībā ar ASV militāristiem, kuri šim nabadziņam ir pavēlējuši izraisīt karu Baltkrievijā.

Kremļa mediji vienmēr vaino kādu citu!

Kā tikko MH17 katastrofas izmeklēšana nonāk avīžu pirmajās lapās, prokremliskie mediji sāk rakstīt, ka izmeklēšanas rezultāti nav apmierinoši, ka izmeklēšana ir politiski angažēta, un ka vecās Eiropas Savienības valstis kavē izmeklēšanu, jo šajā noziegumā nav iespējams pierādīt Kremļa vainu.

Turklāt Kremļa mediji turpina ignorēt un noraidīt apvienotās izmeklēšanas grupas paziņojumu, saskaņā ar kuru MH17 tika notriekta ar 9M38 raķeti, kas tika palaista no BUK TELAR pretgaisa aizsardzības sistēmas, kas pieder Krievijas Federācijas Bruņotajiem spēkiem.

Savukārt ASV tiek nepatiesi apvainotas Vācijas okupēšanā, elektroapgādes pārtraukšanā plašos reģionos Dienvidamerikas valstīs un Honkongas opozīcijas sponsorēšanā.

Kremļa mediji stāsta, ka Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija ir neizdevušās valstis!

Tā kā Lietuvas galvenais eksports ir atklāts, prokremliskie mediji turpina pievērst uzmanību jautājumiem, kas saistīti ar Baltijas valstu ekonomiju subsidēšanu. Tie melīgi apgalvo, ka Baltijas valstis parazitē uz Eiropas Savienības budžeta rēķina. Patiesībā, Lietuva saņēma 1,575 miljardus eiro (3.9% no IKP) no Eiropas Savienības, bet Igaunija – 0,648 miljardus eiro (2.87% no IKP), un Latvija – 0,737 miljardus eiro (2.76% no IKP) šajā gadā.

Prokremlisko mediju izplatītie skaitļi mums liek aizdomāties par bībeliskiem mērogiem. Saskaņā ar tiem Lietuva ir norādījusi, ka tai būs nepieciešami 900 līdz 950 gadu budžeti, lai pārbūvētu visu tās dzelzceļa tīklu atbilstoši Eiropas standartiem, tas nozīmē, ka to varētu pabeigt līdz šīs tūkstošgades beigām. Patiesībā, Lietuva investē tās dzelzceļa infrastruktūrā, un tas tiek darīts arī Rail Baltica projekta ietvaros. Attiecīgais projekts tiks nodots 2025.gadā, savienojot Somiju, Igauniju, Latviju, Lietuvu un Poliju vienotā dzelzceļa tīklā ar pārējām Eiropas Savienības valstīm.

Kremļa mediji turpina melot arī par „iztrūkstošo zemes pleķi”!

To nevajadzētu īsti saukt par zemes gabalu, jo tā ir vesela valsts – Ukraina. Interesanti ir tas, ka prokremliskie mediji šo faktu parasti aizmirst minēt savos rakstos un reportāžās, kā arī tie nerunā par tur faktiski novilkto kara frontes līniju un par to, ka tur turpina iet bojā karavīri. Tā vietā tie turpina izplatīt vēstījumu par to, ka Krievija tika izslēgta no Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas, jo „rusofobiskā minoritāte” tā vēlējās.

Tikko kā Krievija pazaudēja balsstiesības Parlamentārajā asamblejā, jauns vēstījums par Ukrainu parādījās informatīvajā telpā. Saskaņā ar to Eiropas Savienība ir nolēmusi, ka vairs nav vērts pievērst uzmanību Ukrainai, jo tā ir kļuvusi par klupšanas akmeni Eiropas Savienības un Krievijas savstarpējās attiecībās.

Šajā kontekstā svarīgi norādīt, ka Eiropas Savienība un Eiropas Padome ir divas atsevišķas institūcijas un to jaukšana ar nolūku vai nejauši ir vienkārša manipulēšana ar informāciju, lai izplatītu melus par „pamesto Ukrainu”.

Vēl kas, nevajag aizmirst, ka Eiropas Savienība joprojām turpina neatzīt Krimu un Sevastopoli Krievijas Federācijas sastāvā, kā arī Eiropas uzliktās sankcijas pret Kremli vēl joprojām ir spēkā. Savukārt pati Eiropas Padome ir nosodījusi Krimas aneksiju, ko paveica Putina režīms 2014.gada martā.

Avoti:

Russophobia, Dependence, and the Belarusian Gay-Opposition

Russophobia is the main export of Lithuania

Russia was first suspended from PACE because of Russophobic reasons

Russophobia is the main export of Lithuania

Georgian Russophobia is part of the US-waged hybrid war against Russia

The protests in Georgia were US rehearsal for a colour revolution in Belarus

Belarusian opposition preparing a coup with US military assistance

https://www.om.nl/onderwerpen/mh17-crash/@106096/prosecution-four/

US behind South America power failure

The protests in Hong Kong are US sponsored

The Baltic countries live mainly at the expense of the EU budget

It will take a millennium for Lithuania to rebuild its railways

https://www.ft.com/content/5adbd298-a056-11e8-85da-eeb7a9ce36e4

https://www.rferl.org/a/two-ukrainian-soldiers-killed-in-clashes-with-russia-backed-separatists/30032748.html

The EU has decided that Ukraine does not deserve much attention

https://europa.eu/european-union/index_en

https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/37464/eu-non-recognition-policy-crimea-and-sevastopol-fact-sheet_en

https://www.consilium.europa.eu/en/policies/sanctions/ukraine-crisis/history-ukraine-crisis/

https://www.coe.int/en/web/portal/-/5th-anniversary-of-annexation-of-crimea

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s