Kremlis melo: Igaunijā eksistē noziedzīga aparteīda politika – notiek krievu politiskā vajāšana

Dezinformācija:

Prokremliskā ziņu vietne ee.sputniknews.ru, atsaucoties uz antifašistu Johanu Bekmanu, ziņo, ka Igaunijas valdība baidās no vēsturiskās patiesības un tāpēc to slēpj un kropļo. Valstī eksistē noziedzīga aparteīda politika – cilvēki tiek dalīti grupās un notiek krievu politiskās vajāšanas. Viņaprāt, Igaunija šobrīd atrodas ASV un NATO okupācijas zonā, jo valstī darbojas okupācijas režīms.

https://ee.sputniknews.ru/politics/20190704/17043534/bekman-estonia-primer-finland.html

Atmaskojums:

Pēdējā laika politiskās aktivitātes Igaunijā gan liecina par pretējo, nevis to, ka tā ir NATO okupētā teritorija un aparteīda politikas kanonizētāja, bet gan ir tendēta uz valsts politikas kursa virzību sadarbībai ar Krievijas Federāciju. Vēl nesen Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaide, novirzoties no izstrādātā ārpolitikas kursa, devās uz Maskavu darba vizītē, kurā tikās ar Krievijas Federācijas prezidentu Vladimiru Putinu. Vizītes laikā tika apspriesti jautājumi par kopēju sadarbību dažādās jomās un citi ar ārpolitiku saistīti apgrūtinājumi. Tāpat 2018.gada rudenī Igaunijas prezidente devās mēnesi garā komandējumā uz krievisko Igaunijas pilsētu Narvu, lai lauztu stereotipus par to un pierādītu, ka tā ir parasta Igaunijas pilsēta, par kuras iedzīvotājiem valsts rūpējās vienlīdzīgi. Saskaņā ar publiskotajiem statistikas datiem 83% no Narvā dzīvojošajiem iedzīvotājiem ir krievu tautības, igauņi sastāda tikai 4% .

Arī šī gada vēlēšanas un valdības veidošanas rezultāts radīja labvēlīgu fonu krievvalodīgo vēlētāju atbalstam. Lai gan vēlēšanās uzvarēja Igaunijas liberālā Reformu partija, valdības veidošanas procesu un premjerministra amatu turpināja Jüri Ratas, kurš pārstāv Igaunijas Centra partiju, kas zināma arī kā otra populārākā partija Igaunijā, īpaši izceļoties ar tur dzīvojošo krievvalodīgo elektorāta atbalstu. Tai pašā laikā, arī Tallinas mērs Mihhail Kõlvart (Igaunijas Centra Partija) nebaidās paust atbalstu un iestājas par krievvalodīgo tiesību aizsardzību un krievu kultūras saglabāšanu Igaunijā.

Papildus tam uz Baltijas valstīs dzīvojošajiem krievvalodīgajiem iedzīvotājiem nemaz nevar tikt attiecināms jēdziens „aparteīds” vai „aparteīda noziegums”, jo tādā gadījumā būtu jārunā par „rasismu”. Taču rase definējas, kā liela cilvēku grupa, kam ir kopīga izcelšanās un kopīgas, iedzimtas ārējās fiziskās pazīmes (piem., ādas, acu, matu krāsa), no kā izriet, ka krievvalodīgie Baltijas valstu iedzīvotāji nav klasificējami kā atsevišķa rase, bet gan ietilpst šo valstu etnosā un atšķiras galvenokārt tikai ar valodas un kultūras iezīmēm. Turklāt Baltijas valstis ir ratificējušas Eiropas Padomes konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību, kas nozīmē, ka tās apņemas aizsargāt nacionālo minoritāšu eksistenci attiecīgo valstu teritorijās, tostarp krievvalodīgo minoritāti.

Meeting with President of Estonia Kersti Kaljulaid

http://en.kremlin.ru/events/president/news/60322

Kaljulaid, President’s Office to relocate to Narva for one month next fall

https://news.err.ee/651082/kaljulaid-president-s-office-to-relocate-to-narva-for-one-month-next-fall

Narva in figures (2017)

http://www.narva.ee/en/left_block/narva_in_figures/page:3543

Estonia election winner downplays chance of becoming prime ministre

https://www.reuters.com/article/us-estonia-election-coalition/estonia-election-winner-downplays-chance-of-becoming-prime-minister-idUSKCN1RH0PD

Party ratings: Support of Russian speakers of Centre on the rise again

https://news.err.ee/870127/party-ratings-support-of-russian-speakers-of-centre-on-the-rise-again

New Tallinn Mayor defends right of Russian culture to co-exist in Estonia

Oxford dictioanry :Race

https://en.oxforddictionaries.com/definition/race

State parties to the Framework Convention for the Protection of National Minorities

https://www.coe.int/en/web/minorities/etats-partie

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s