Kremļa konspirāciju teorijām nav ne goda ne kauna

„1909.gadā britu kolonisti izveidoja „Apaļā galda brālību”. Kopš tā laika, brālība ir pārņēmusi kontroli pār lēmumu pieņemšanas procesiem ASV, padarot šo valsti par lielo muļķi, kas pilda britu saimnieku pavēles.” To mums turpina stāstīt prokremliskie dezinformācijas mediji, kaut arī visiem pārējiem patstāvīgi domāt spējīgajiem apaļais galds asociējas tikai un vienīgi ar britu karali Artūru.

Pamatā prokremliskie mediji, kuru pamatuzdevums ir izplatīt dezinformāciju un maldināt sabiedrību, stāsta, ka visu šai pasaulē pārvalda kāda slepena spalvainā roka nezin no kurienes un kāpēc. Piemēram, Ukraina tiek pārvaldīta no ārienes, savukārt ASV tur Poliju īsā kontroles pavadā, bet Polijā notiek Džordža Sorosa sponsorēti ielu protesti, turklāt Rietumi gatavo pret Krieviju vērstus protestus Gruzijā. Nekas pasaulē nenotiek bez kādas spalvainas rokas mājiena. Savukārt visi kontroles pavedieni ved uz Rietumiem, to līderiem, kuri tos rausta, kā vien ienāk prātā.

Tikmēr Putins bīda konspirāciju teorija par novecojošo liberālismu

Nesen Vladimirs Putins Maskavā deva interviju Financial Times. Intervijas laikā Putins turpināja runāt par tām pašām vecajām nodrāztajām tēmām un jautājumiem, bet vienā brīdī šis izmeta pārsteidzoši notrulinātu uzskatu par liberālo demokrātiju:

Liberālās demokrātijas pamatā ir ideja, ka pilsoņi aktīvi piedalās sabiedrības pārvaldīšanā. Sabiedrība ir pilsoņu izvēles/vēlmju subjekts, proti, to vēlme tiek izteikta parlamenta un prezidenta vēlēšanās ar vārda brīvības svētību, ko nodrošina brīvi/neatkarīgi mediji. Putina apgalvojums par liberālisma beigām sasaucas ar rakstu, ko nopublicēja Kremļa zemīgi pazemīgais kalps Vladislavs Surkovs š.g. februārī. Surkovs raksta, ka Putins ir izglītots valdnieks un tā ir priekšrocība, ar ko nespēj konkurēt demokrātija jeb „mežoņu bars, kurš mūžīgi cīnās savā starpā par ietekmi.” Surkovs izteicās šādi, „[Putina] spēja uzklausīt un saprast cilvēkus līdz pašiem dziļumiem un attiecīgi rīkoties ir pati svarīgākā Putina režīma raksturiezīme. Tā atbilst tautai un viņa ambīcijām, un nenonāk konfliktā ar pagātnes notikumiem. Putina režīms ir efektīvs un pastāvošs.”

Mēs redzam kā prokremliskie dezinformācijas mediji ir ļoti aizņemti ar vien biežāk un plašāk notiekošo protestu pret Putina režīmu aprakstīšanu kā procesu, kas tiek organizēts un regulēts no ārpuses. Dažreiz tiek vainota NATO, citos gadījumos – Džordžs Soross. Protams, ka pamatā tie ir Rietumi, kas tiek vainoti it visās Krievijas un Putina režīma likstās. Kremļa mediji raksta, ka Rietumi vai globāla mēroga interešu grupas provocē nemierus Krievijā un visapkārt pasaulē. Apaļā galda brālība ir tikai jauna lieta, ko prokremliski mediji ir piepinuši klāt vecajiem meliem par marionešu dīdītājiem no Rietumiem, jo savādāk jau pašiem paliek garlaicīgi un slikti no simts reizes uzsildītās propagandas zupas.

Veciem meliem īsas kājas

Prokremlisko mediju un troļļu konspirāciju teorijas vienmēr ir par pilsoņu paverdzināšanu un kontrolēšanu. Tie vienmēr mēģinās tevi un mani pārliecināt, ka „Nav jēgas balsot, nav jēgas protestēt, visu kontrolē ēnu valdības, korporācijas, Džordž Soross, pār visu valda lobisti… mums uz galvām no lidmašīnām tiek kaisīta ķīmija”. To stāsta ne tikai Kremļa mediji, bet arī bariņš nojūgušos prokremliski noskaņoto troļļu arī mūsu dārgajā Latvijā, piemēram, Lembergs un NRA žurnālisti, to skaitā LU ģeogrāfijas pasniedzējs Paiders, Ventas Balss trollēni, brāļi Graudiņi, esošie un bijušie eiroparlamentārieši Ždanoka, Mitrofanovs, Mamikins, pat Saeimas deputāti – krabju čigānzēns Didžulis Šmits, Kaimiņš, Gobzems, Ādamsons, Stepaņenko un daudzi citi „mūsu” elites pārstāvji. Viņi visi ir vai nu pārskatījušies Rossija24 un RENTV vai nu saņem labu piķīti no Kremļa saimniekiem, kuri tik tiešām rausta striķīšus 4.maija republikā!

Neskatoties uz lielo melošanu, dezinformācijas mediji un dezinformātori tā arī pilnībā neliek visu savu naudu uz sarežģītām un intriģējošām konspirāciju teorijām. Tā vietā tie vienkārši tieši melo ne aci pamirkšķinot. Piemēram, tie mierīgi paņem ekrānšāviņus no piecus gadus veciem video sižetiem, lai tos parādītu šī vakara ziņu izlaidumā kā kaut kādu sensāciju, bez jebkādiem faktiem. Vai arī tie parāda 2014.gadā uzņemtu ASV izlūkošanas dienestu darbinieka interviju par „šā brīža notikumiem Gruzijā”. Sagrozīti amatpersonu apgalvojumi un pastāvīga vecu melu atkārtošana… nekas vairāk! Prokremliskie mediji liek lietā visus dezinformēšanas instrumentus.

Savukārt Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks nepakautrējās nokomentēt Putina aplamo viedokli par liberālo demokrātiju:

Ir redzams, ka Kremlis ir pārbijies no demokrātijas, caurspīdīguma, plurālisma, tiesiskuma un cilvēktiesību koncepcijas. Kad tev ir bail, pasakas par Apaļā galda brālību, varētu tevi nomierināt!

Avoti:

http://en.kremlin.ru/events/president/news/60836

https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2019/06/28/remarks-by-president-donald-tusk-before-the-g20-summit-in-osaka-japan/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s