Kremļa dīvaino melu dažādība un pārpilnība

Pagājušā nedēļā Kremļa melīgie vēstījumi tika izplatīti diezgan dīvainā un haotiskā veidā, tiem melojot par amerikāņu nosēšanos uz Mēness, par Ukrainu, Urzulu fon der Leienu un daudz ko citu. Laikam jau arī Kremļa propagandas un dezinformācijas ražotājiem bija iestājies atvaļinājumu laiks.

1957.gadā PSRS palaida orbītā pirmo Zemes mākslīgo pavadoni (Sputnik). Kopš tā laika, pasaule vairs nebija tāda, kāda tā bija iepriekš. Pavadoņa palaišana atstāja tiešu iespaidu uz ASV, tā nekavējoties dibināja NASA un uzsāka „kosmiskās sacensības” ar PSRS. Daži pat pieļauj, ka amerikāņi nekad neizsēstos uz Mēness virsmas, ja sovjeti nebūtu palaiduši Sputnik.

Ar tādu pašu nosaukumu, proti, Sputnik, viens no nozīmīgākajiem Kremļa propagandas kanāliem tagad strādā jau vairāk kā 30 valodās, jo tam ir daudz ko „pierādīt” pasaules sabiedrībai. Turklāt tas turpina pierādīt savu lojalitāti Kremlim un melošanai prokremliskā garā kopš tā dibināšanas brīža. Tas vairs nav nekāds pārsteigums, ka tādi Kremļa melu avoti kā Sputnik, RT un citi pasaku „mediji” izmantos cilvēka izsēšanos uz Mēness 50.gadadienu, kas tiek atzīmēta 20.jūlijā, lai atkal atkārtotu visas konspirāciju teorijas un melus, kas tikuši samurgoti visu šo 50 gadu laikā, piemēram, par to, ka amerikāņi nemaz neizsēdās uz Mēness.

Pēdējā mēneša laikā vairākas RT un Sputnik versijas atvēlēja savu laiku konspirāciju teoriju atkārtošanai un attīstīšanai par cilvēka nosēšanos uz Mēness. Šie meli sociālajos medijos (Facebook un Twitter) ieguva vairāk kā 6 200 reakciju, plusiņusun komentārus, un cilvēki/troļļi ar šiem murgiem aktīvi dalījās. No šiem meliem vispopulārākais bija RT arābu versijas raksts, kurš sociālajos medijos ieguva vairāk nekā 2 800 reakciju 22.jūlijā. Šī raksta autori izmantoja kādu mākslas filmu, lai pierādītu, ka amerikāņi falsificēja nosēšanos uz Mēness. Citi Kremļa paklausīgie mediji mūs brīdināja par to, ka arī nākotnē amerikāņi turpinās falsificēt savu kosmosa izpētes programmu un projektu rezultātus. Saskaņā ar Tsargrad amerikāņu nākotnes misijas uz Mēnesi un Marsu tiks iestudētas, tāpat kā tas notika 1969.gadā. Ja reiz tā, tad jau šīm kosmosa izpētes misijas būs tikpat veiksmīgām kā Apollo 11, turēsim īkšķus, kaut nu tā būtu! Izskatās, ka Kremlis nespēj pārdzīvot ASV un Rietumu tehnoloģisko pārākumu šajā jomā!

Mēness tumšā puse

Bet ne jau amerikāņu nosēšanās vai nenosēšanās uz Mēness virsmas 1969.gadā bija prokremlisko mediju galvenā interese pagājušā nedēļā. Galu galā ne jau Mēness, bet gan Ukraina jau kādu laiku ir lielākais dezinformācijas/informācijas kaujas lauks.

Svētdien (21.jūlijs) ukraiņi vēlēja jauno parlamentu. Starptautiskie novērotāji tās atzina par likumīgām un demokrātiskām. Savukārt Kremļa medijus tas nepārliecināja, tie turpināja vienā laidā ziņot/melot, ka vēlēšanas Ukrainā nebija brīvas un nebija godīgas, iesakot neatzīt to rezultātus. Saskaņā ar prokremliskajiem medijiem Ukraina fenomenāli lielam skaitam pilsoņu neļāva piedalīties vēlēšanās, aizmirstot pastāstīt, ka nepārtrauktas Krievijas Bruņoto spēku agresijas un Krimas aneksijas dēļ, nebija iespējams sarīkot vēlēšanas Krimas pussalā un Donbasā, ko kontrolē Kremļa atbalstīti nelegāli bruņoti grupējumi. Savukārt starptautiskie novērotāji uzslavēja Ukrainu par tās centieniem nodrošināt iespēju balsot iekšējiem bēgļiem.

Ja tas izklausās jau kaut kur dzirdēts, tad labi. Prokremliskie mediji nekad nav kautrējušies atkārtot vienus un tos pašus melus/vēstījumus. Tāpēc arī pirms Ukrainas parlamenta vēlēšanām uzpeldēja visi tie paši meli, kas tika laisti ēterā arī pirms Ukrainas prezident vēlēšanām ar to pašu mērķi, proti, diskreditēt Ukrainas vēlēšanu procesa tiesiskumu un demokrātiju vispār.

Vienīgi visā šajā dezinformācijas masā šoreiz mēs neredzējām kādu Kremļa mediju apsūdzam Ukrainas varas iestādes provokāciju gatavošanā ar mērķi sabotēt vēlēšanas un to rezultātus. Pāris mēnešus atpakaļ Kremļa mediji bija pārpilni ar šādām vēstīm. Liekas, ka šī tēma tika veidota un attīstīta tieši priekš prezidenta vēlēšanām. Kaut gan joprojām tika saglabāts drāmas elements. Vienā no Kremļa TV sarunu šoviem tika pateikts, ka šīs bija pēdējās vēlēšanas Ukrainā, „jo būs 3.Pasauls karš un Ukraina pazudīšot bēgļu plūdos”. Mēs tikai varam cerēt, ka pirms tā mūždien solītā 3.Pasaules kara mēs vēl paspēsim nogādāt bēgļus uz Mēness.

Vainojiet Rietumus!

Tāpat kā majors Toms no Deivida Bovija skaņdarba Space Oddity dreifēja dīvainā veidā, tā arī Kremļa dezinformācija par to, kuru vainot rusofobijā un jaukšanos vēlēšanās, dreifēja informācijas telpā.Nesen prokremliskie mediji atklāja jaunus mērķus, kas uzradās pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām un jaunās institucionālās struktūras izveidošanās. Saskaņā ar šiem Kremļa melu kanāliem jaunā Eiropas Parlamenta prezidente Urzula fon der Leiena demonizē Krieviju, „tādejādi demonstrējot savu ginekoloģes un sievietes (!) uzstājību”. Tādā pašā garā arī jaunais Eiropas Parlaments tika apsūdzēts rusofobijā, ko jaunievēlētie deputāti izmanto, lai kāptu pa karjeras kāpnēm.

Iepriekšējā nedēļā mēs no Kremļa medijiem dzirdējām arī slima suņa murgus par to, ka Rietumi sapņo sadalīt Krieviju un iejaukties postpadomju valstu iekšējās lietās. Tā ir Kremļa mediju vispārpieņemta lieta apvainot kādu citu grēkos un noziegumos, ko katru dienu veic pats Putina režīms. Šoreiz viņi uzsvaru lika uz Rietumu apsūdzēšanu savos grēkos. Atliek tikai vēlreiz uzsvērt, ka tā bija Krievija, kura sāka karu Ukrainā un jaucās Gruzijas iekšējās lietās, pierādot, ka tieši Kremļa mērķis ir sēt nesaskaņas un panākt šķelšanos Rietumu valstu starpā. Bet šie fakti neattur dezinformācijas medijus atkārtot visus šos melus un kaunpilnos vēstījumus atkal un atkal.

Mētāties ar tušiem apvainojumiem un attīstīt konspirāciju teorijas ir viegli. Savukārt iegūt īstus pierādījumus ir grūts darbs, bet mums tas ir jāspēj, ja reiz mēs spējām nogādāt cilvēku uz Mēness virsmas, un man šķiet, ka mūsu kosmosa kuģis zina kurā virzienā doties.

Avoti:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sputnik_1#Backup_units_and_replicas

https://arabic.rt.com/space/1033225-مخرج-سينمائي-أدلة-زيف-الهبوط-القمر/

https://www.osce.org/odihr/elections/426263

Click to access eu-ua-joint-statement-final.pdf

Click to access eu-ua-joint-statement-final.pdf

https://www.atlanticcouncil.org/publications/reports/hiding-in-plain-sight-putin-s-war-in-ukraine-and-boris-nemtsov-s-putin-war

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s