Kremlis melo: Latvijā ukraiņu bērniem pasniedz naida nodarbības pret Krieviju

Dezinformācija:

Prokremliskā ziņu vietne svpressa.ru vēsta, ka Latvijā, trīsdesmit skolniekiem no Ukrainas, pasniegtas naida nodarbības pret Krieviju vairāku dienu garumā.

Atmaskojums:

Saskaņā ar Latvijas Aizsardzības ministrijas sniegto informāciju Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni, no 29. jūlija līdz 2. augustam piedalījās Jaunsardzes centra organizētajā nometnē Latvijā, Rēzeknes novadā. Galvenais šīs nometnes mērķis ir sniegt morālu atbalstu bērniem, kuriem kāds no ģimenes locekļiem ir cietis vai atrodas karadarbības rajonos. Nometnes ietvaros bērniem no Ukrainas bija paredzētas dažādas aktivitātes, plānoti ir vairāki braucieni, ekskursijas gan, lai nodrošinātu aktivitātes, gan arī, lai parādītu skaistākās vietas Latvijā. Lielāka uzmanība tiek pievērsta ceļojumiem pa Latgales reģionu, kurā, starp citu, saskaņā ar Latvijas Centrālās Statistikas dietiem, ir viens no lielākajiem krievu tautības iedzīvotāju īpatsvariem. Turklāt liela daļa tur dzīvojošo latviešu sadzīvē, tai skaitā ģimenēs lieto krievu valodu. Līdz ar to informācija par nodarbībām, kurās nedēļas garumā Ukrainas bērniem tika mācīts naids pret Krieviju ir nekas vairāk kā Kremļa melu aģentu centieni sarakstīt lētu, ziepju operas cienīgu sižeta līniju.

Turklāt Latvijas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Ukrainas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Mišenko (Olexandr Mischenko) un Nacionālo Bruņoto Spēku virskapelāns Elmās Pļaviņš 30. jūlijā, plkst. 11.00 devās oficiālā vizītē pie Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērniem, lai paustu savu atbalstu, dalītos ar savām pieredzēm un sētu jauniešos pozitīvo.

Aizsardzības ministrs Maltas vidusskolā tiksies ar Ukrainas karavīru bērniem:

https://www.mod.gov.lv/lv/zinas/aizsardzibas-ministrs-maltas-vidusskola-tiksies-ar-ukrainas-karaviru-berniem

Rēzeknes novada ziņas:

http://rezeknesnovads.lv/rezeknes-novada-viesojas-ukrainas-karaviru-berni/

IRG080. Iedzīvotāju skaits pēc tautības reģionos, republikas pilsētās, 21 attīstības centrā un novados gada sākumā

http://data1.csb.gov.lv/sq/29502

TSG11-07. Pastāvīgie iedzīvotāji pa statistiskajiem reģioniem, republikas pilsētām un novadiem pēc dzimuma, mājās pārsvarā lietotās valodas un pa vecuma grupām 2011.gada 1.martā

http://data1.csb.gov.lv/sq/29504

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s