Kremlis melo: Latvijas likumdošana robežojas ar genocīdu

Dezinformācija:

Prokremliskā ziņu vietne lv.baltnews.com, atsaucoties uz Latvijas krievvalodīgā bloga imhoclub.lv galveno redaktoru Juriju Aleksejevu (Алексеев, Юрий Георгиевич), ziņo, ka ne visiem Latvijā tiek piešķirta vārda brīvība, turklāt arī Latvijas Republikas pilsonības likumi ir diskriminējoši un robežojas ar genocīdu.

https://lv.baltnews.com/Russia_West/20190815/1023303767/kak-latviya-nashla-v-syuzhete-telekanala-rossiya-24-razzhiganie-nenavisti.html

Atmaskojums:

Vēstījums par to, ka Latvijā nepastāv preses un vārda brīvība, eksistē vienīgi prokrieviskajos medijos un mūžīgi apvainoto prokrievisko aktīvistu galvās. Latvijā cenzūra ir aizliegta un to regulē Krimināllikuma 100. pants, kas nosaka to, ka ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Starptautiskās nevalstiskās organizācijas, kas nodarbojas ar politisko tiesību izpēti pasaulē, “Freedom House un “Reporters Without Borders” arī norāda to, ka Latvijā pastāv preses brīvība. “Reporters Without Borders” Latviju ierindo 24. vietā 180 valstu reitingā pēc preses brīvības un norāda, ka nozīmīgākais apdraudējums preses brīvībai Latvijā ir viltus ziņu izplatība, kas sagrauj sabiedrības ticību informatīvajai telpai, tādējādi mākslīgi radot iespaidu par problēmām nozarē.

Kas attiecas uz publikācijas absurdo apgalvojumu par Pilsonības likuma un ar to saistīto normatīvu robežošanos ar genocīdu, ir jāatgādina, ka Latvija ir viena no 153 valstīm, kuras ir ratificējušas Apvienoto Nāciju Konvenciju par genocīda nozieguma novēršanu un sodīšanu par to, tādējādi atzīstot genocīdu par noziegumu un apņemoties novērst un sodīt par to. Tas nozīmē ne tikai dokumenta ratifikāciju, bet arī valsts likumdošanas pielāgošanu tam, kas atspoguļojas arī Latvijas Krimināllikumā, kur 5.panta 4.apakšpunkts liecina par to, ka persona, kas izdarījusi noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru, kara noziegumu un piedalījusies genocīdā, ir sodāma neatkarīgi no šo noziegumu izdarīšanas laika.

Rakstā netieši norādīts, ka īpaši plaši diskriminācija izpaužas pret Latvijā dzīvojošajiem nepilsoņiem, taču saskaņā ar Latvijas likumdošanu, kas kā jau mēs noskaidrojām ir tālu no genocīda. Nepilsoņiem tiek garantēta lielākā daļa tiesību, ieskaitot valsts aizsardzību gan Latvijā, gan ārvalstīs. Viņi var jebkurā laikā brīvi izbraukt un atgriezties Latvijā. Nepilsoņiem ir tādas pašas sociālās garantijas kā Latvijas pilsoņiem, un viņi var arī baudīt lielāko daļu politisko tiesību. Vienīgā būtiskā atšķirība starp Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ir tiesības vēlēt un tiesības strādāt valsts dienestos. Taču arī šis nav šķērslis, jo visi nepilsoņi var kļūt par Latvijas pilsoņiem, izpildot vienkāršu naturalizācijas procesu.

Freedom House

https://freedomhouse.org/report/freedom-world/2019/latvia

Reporters Without Borders

https://rsf.org/en/ranking

Konvencija par genocīda nozieguma novēršanu un sodīšanu par to

Krimināllikums:

https://likumi.lv/doc.php?id=88966

Ārlietu ministrijas oficiālā mājaslapa:

https://www.mfa.gov.lv/arpolitika/sabiedribas-integracija-latvija/pilsoniba-latvija/pilsonibas-likums

Pilsonības likums:

https://likumi.lv/ta/en/en/id/57512-citizenship-law

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s