Svētku uguņošana par godu Kremļa melu gadadienai

Nedēļu atpakaļ bija Molotova-Ribentropa pakta 80.gadadiena, šis dokuments tiek saukts arī par Hitlera-Staļina paktu, Nacistu-Padomju paktu, kas ir Neuzbrukšanas līgums starp Nacistisko Vāciju un PSRS. Tas tika noslēgts Maskavā, 1939.gada 23.augustā, kur to parakstīja PSRS Ārlietu tautas komisārs Vjačeslavs Molotovs un Vācijas Ārlietu ministrs Joahims fon Ribentrops. Vienošanās saturēja arī trīs slepenus papildprotokolus, kuri sadalīja Austrumeiropu PSRS un Trešā reiha interešu sfērās. 1939. gada 28. septembrī tika parakstīts vēl viens papildprotokols par vācbaltiešu izceļošanu no PSRS ietekmes sfēras.

Ar šī asiņainā līguma noslēgšanu, principā, sākās Staļina un Hitlera medusmēnesis, uz kura pamata Eiropa tika sadalīta komunistu un nacistu ietekmes sfērās. Beigu beigās viss pasākums noveda līdz Otrajam pasaules karam ar visām izrietošajām traģiskajām sekām!

Pakta parakstīšanas diena, proti, 23.augusts desmit Eiropas valstīs, ASV, Kanādā un Gruzijā tiek uzskatīts par datumu, kad pieminēt staļinisma un nacisma upurus. Bet pēc 80 gadiem prokremliskie mediji cītīgi turpina apgalvot, ka PSRS it kā negribīgi parakstīja šo dokumentu, jo tai nebija citas izvēles, vai arī, ka šis pakts neizraisīja Otro pasaules karu, vai arī, ka par to nedrīkst vainot PSRS, vai arī, ka Polija gribēja uzbrukt PSRS un, ka tā bija tikai Hitlera ideja.

Tā vietā, lai labāk ziņotu un stāstītu par sarežģīto Otrā pasaules kara vēsturi un Krievijas lomu tajā, prokremliskie mediji turpināja un turpina uzbrukt tiem, kuri nespēj noticēt mītam par padomju varonību.

Kad Igaunija, Latvija un Lietuva vasaras sākumā uzaicināja uz sarkanā paklāja Krievijas vēstniecību pārstāvjus, lai tiem izteiktu neapmierinātību ar svētku salūta organizēšanu Maskavā par godu Sarkanās Armijas ienākšanai Baltijas valstu galvaspilsētās, Kremļa paklausīgā propagandas mediju armija sāka apvainot Baltijas valstis „mīta par padomju okupāciju” izplatīšanā un negribēšanā atzīt PSRS uzvaru pār fašismu. Pat tad, kad par salūtu visi bija jau aizmirsuši, prokremliskie mediji turpināja diskreditēt nepateicīgās un „agresīvi noskaņotās” Baltijas valstis, tās apvainojot ārpus saprāta robežām pastāvošajā rusofobijā, vēstures pārrakstīšanā un mēģinājumos graut Krievijas un Baltkrievijas savstarpējās attiecības.

Atbrīvoti no brīvības

Uzvarai pār nacismu nepārprotami ir svarīga vieta mūsu Eiropas vēsturē. Bet Sarkanās Armijas mežonīgo ienākšanu ar naidu un nežēlastību pret vietējiem iedzīvotājiem nacistu okupētajā Austrumeiropā nosaukt par „atbrīvošanu” – tas ir vairāk nekā mazliet šauts pāri strīpu, mūsuprāt tas ir pats skaļākais klaju Kremļa melu gadījums, kas konstatēts līdz šim brīdim!

Prokremlisko mediju mīta par padomju okupāciju, kas tiek pasniegta kā atbrīvošana, mērķis ir izdzēst no mūsu atmiņas padomju režīma pastrādātos noziegumus pret cilvēci (arī pašiem krieviem), piemēram, par masu represijām un etnocīdu.

Tāpēc prokremliskie mediji par tiem, kuri neglorificē PSRS un atsakās būt piederīgi Putina krievu pasaulei, ziņo kā par klajiem rusofobiem un fašistiem ar izkropļotu vēstures izpratni un atmiņu. Gadījumos, kad prokremliskajiem medijiem aptrūkstas attiecīgie vēstījumi, tie cenšas radīt iespaidu, ka dzīve ārpus Putina krievu pasaules ir drūma un nepanesama. Piemēram, par Baltijas valstīm tie raksta un ziņo kā par neapdzīvotām pseido valstīm, kas tiek pārvērstas par militārām bāzēm un bēgļu koncentrācijas nometnēm.

Interesanti zināt, kas notiek tad, kad prokremliskajiem medijiem atsevišķās situācijās nav iespējams izmantot uzticamos melīgos vēstījumus par fašismu un rusofobiju?

Kad tie nevarēja nosaukt par fašistiem vai rusofobiem tūkstošiem cilvēku, kas protestēja Maskavas ielās pret Putina krievu pasauli, tie ķērās pie vēstījuma par ļaunajiem Rietumiem, kas „stāv aiz visa šī bardaka Maskavā”. Pagājušajā nedēļa prokremliskie mediji apgalvoja, ka Soross un Rietumi finansē un koordinē Krievijas opozīcijas darbību, lai tikai redzētu mītiņus un demonstrācijas Maskavā, neko vairāk, pat „Eiropas Cilvēktiesību tiesa esot vainīga pie protestiem Maskavā”. Tai pašā laikā briti un amerikāņi tika apsūdzēti protestu rīkošanā Honkongā.

Tam nevajadzētu būt nekādam dižam pārsteigumam. Orvela dezinformācijas pasaulē, kur totalitārais režīms tiek sveikts un sagaidīts kā atbrīvotājs, nav iespējams atzīt, ka indivīdiem šeit ir ļauts cīnīties par savām brīvībām, bet no cīņas viņi neatteiksies!

Avoti:

http://vesture.eu/Molotova-Ribentropa_pakts

https://www.dw.com/en/molotov-ribbentrop-pact-a-honeymoon-for-two-dictators/a-17873179

https://vm.ee/en/news/foreign-ministry-issued-protest-russian-embassy

https://www.mfa.gov.lv/en/news/latest-news/63878-latvia-expresses-protest-to-russia-over-efforts-to-exonerate-crimes-by-stalin-and-hitler

https://mfa.lt/default/en/news/foreign-ministry-summons-representative-of-russian-embassy-expresses-protest-

https://www.wilsoncenter.org/blog-post/preserving-the-memory-stalins-repressions-one-person-time

https://euvsdisinfo.eu/report/britain-and-us-are-organising-the-protests-in-hong-kong/ https://www.newsweek.com/hong-kong-china-baltic-way-ussr-baltic-way-protests-1455175

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s