Kremlis melo: Baltijas valstis ir pārkāpušas līguma noteikumus par neatkarības saņemšanu

Dezinformācija:

Prokremliskā ziņu vietne ee.sputniknews.ru, atsaucoties uz Maskavā bāzētā Pasaules ekonomikas un Starptautisko attiecību institūta vecāko zinātnisko darbinieku Vladimiru Oļenčenko (Владимир Оленченко), ziņo, ka Baltijas valstis ir pārkāpušas līguma noteikumus par neatkarības saņemšanu, jo viens no Baltijas valstu neatkarības piešķiršanas nosacījumiem 1991.gadā bija pilnīga Baltijas valstu demobilizācija. Pēc V.Oļenčenko domām NATO klātbūtne Baltijas valstīs liecina par saistību neievērošanu.

https://ee.sputniknews.ru/radio/20190916/17874564/Olenchenko-strany-Baltii-narushili-usloviya-dogovora-o-poluchenii-nezavisimosti.html

Atmaskojums:

Baltijas valstis nav parakstījušas nevienu dokumentu, kas tām liegtu iestāties NATO vai jebkurā citā savienībā. Baltijas valstis kā brīvas demokrātijas ir tiesīgas pašas lemt par savu pašnoteikšanos.

Saskaņā ar Latvijas Ārlietu ministrijas sniegto informāciju pēc tam, kad ASV 1991. gada 2. septembrī paziņoja par gatavību nodibināt diplomātiskās attiecības ar Baltijas valstīm, PSRS Valsts padome 1991.gada 6. septembrī pieņēma lēmumu par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības atzīšanu. Savstarpēji parakstītajos dokumentos nebija nevienas norādes par to, ka Baltijas valstis apņemas izvairīties no dalības NATO vai kādā citā organizācijā.

Baltijas valstis atjaunoja savu valstiskumu, nevis veidoja kaut kādas pseido valstiņas, kuras teorētiski būs autonomas, bet praktiski joprojām pildītu Padomju Savienības, vēlāk Krievijas Federācijas prasības un būtu būvētas tās pakļautībā. Turklāt pirms Latvijas uzņemšanas ANO 1991.gada 17.septembrī, Latviju kā neatkarīgu valsti jau bija atzinušas 74 valstis, pierādot vien to, ka tā ir spējīga un tiesīga pašnoteikties. Tāpat kā Latvija, arī Lietuva un Igaunija, pēc valstiskuma atjaunošanas, par savām ilgtermiņa prioritātēm noteica iestāšanos NATO un Eiropas Savienībā.

Soviet turmoil; Soviets recognize Baltic independence, ending 51-year occupation of 3 nations

Latvijas Ārlietu ministrija:

https://www.mfa.gov.lv/ministrija/arlietu-dienesta-vesture/izstades/latvijas-neatkaribas-atjaunosanas-starptautiska-atzisana-1991-gada

Baltijas valstu iestāšanās NATO:

https://www.mod.gov.lv/lv/nato/latvija-un-nato

Click to access Mart_Nutt.pdf

https://shape.nato.int/lithuania

https://likumi.lv/doc.php?id=65210

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s