Kremlis melo: Latvijā tiek veidoti „geto” krieviem

Dezinformācija:

Prokremliskā aģentūra rubaltic.ru publicējusi bijušās Eiropas Parlamenta deputātes no Latvijas Tatjanas Ždanokas viedokli par to, ka Latvijā pret krievvalodīgajiem valsts iedzīvotājiem izturas tāpat kā pret ebrejiem Nacistiskajā Vācijā.

https://www.rubaltic.ru/news/20022019-zhdanok-russkoyazychnye-v-latvii-nakhodyatsya-v-polozhenii-evreev-v-natsistskoy-germanii/

Atmaskojums:

Bijušās Eiropas Parlamenta deputātes no Latvijas Tatjanas Ždanokas absurdajiem apgalvojumiem nav nekāda pamata, jo vadoties pēc vēstures liecībām Otrā pasaules kara laikā Nacistiskajā Vācijā tika realizēta rasu politika vērsta pret ebrejiem, kuras rezultātā tika drastiski ierobežotas ebreju tiesības, izveidotas norobežotas teritorijas tā sauktie geto rajoni, notika deportācijas un veiktas masu slepkavības koncentrācijas nometnēs.

Latvijas tiesību normas, tai skaitā Latvijas Republikas Satversme nosaka to, ka Latvija kā demokrātiska, tiesiska, sociāli atbildīga un nacionāla valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību, atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības un ciena mazākumtautības, tostarp personas, kuras pieder pie mazākumtautībām, ir tiesīgas saglabāt un attīstīt savu valodu, etnisko un kultūras savdabību. Turklāt nacionālo minoritāšu, tai skaitā krievu tautības iedzīvotāju, aizsardzību nosaka arī Latvijā spēkā esošā Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību. Līdz ar to diskreditējošais Latvijas krievvalodīgo minoritātes pielīdzinājums Nacistiskās Vācijas ebrejiem ir bezjēdzīgs un necienīgs.

The persecution of German Jews after the Nazi seizure of power

https://www.holocaust.cz/en/history/final-solution/general-2/the-persecution-of-german-jews-after-the-nazi-seizure-of-power/

German Jews during the Holocaust

https://encyclopedia.ushmm.org/content/en/article/german-jews-during-the-holocaust

The Constitutio of the Republic of Latvia

https://likumi.lv/ta/en/en/id/57980-the-constitution-of-the-republic-of-latvia

Framework Convention for the Protection of National Minorities

https://likumi.lv/ta/en/starptautiskie-ligumi/id/1282-framework-convention-for-the-protection-of-national-minorities

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s