Kremlis melo: NATO StratCom centrs Rīgā ir atbildīgs par Krimas blokādes operācijas izstrādi

Dezinformācija:

Videostraumēšanas vietnē Youtube.com publicētajā TVZvezda raidījumā „ОТКРЫТЫЙ ЭФИР. Вечерний выпусk” [no 41:00 min. līdz 42:41min.] Ukrainas publicists un politologs Andrejs Mišins (Андрея Мишина) paziņoja, ka Krimas blokādes operācija tikusi izstrādāta NATO StratCom centrā Rīgā. Ar blokādi sižetā tiek saprasts Krimas tatāru institūcijas „Medžils” (Mejlis of the Crimean Tatar People) sadarbību ar ASV senatoriem un ASV satelītvalstīm (Latvijas, Lietuvas un Igaunijas) diversijas veikšanā pret Krimas energosistēmu. Sižetā tika uzsvērts, ka diversija bija veiksmīga, jo jau septembrī [2015.gads] Krimas pussala piedzīvoja pārtikas blokādi, un oktobrī notika pirmie mēģinājumi sagraut Krimas energosistēmu, kas vainagojās ar panākumiem, jo jau novembrī Krima tika atstāta bez elektroenerģijas [2015.gads].

Atmaskojums:

Krievijas īstenotā prettiesiskā Krimas aneksija notika 2014.gada martā, kas izraisīja plašu rezonansi kā starptautiskajā sabiedrībā tā Ukarinā kopumā. Tāpat kā Ukraina arī starptautiskā sabiedrība neatzina Krimas pievienošanu Krievijas Federācijai. Tika izmantoti dažādi līdzekļi cīņā par Krimas atgūšanu. Par to, ka Krimas tatāru institūcija „Medžils” sadarbībā ar ukraiņu nacionālistiem 2015.gadā veicināja pārtikas blokādi mediju telpā tiek runāts daudz, tikai atšķirībā no Rietumu medijiem, kuri atklāj blokādes iemeslus, Krievija turpina maldināt sabiedrību aktīvi stāstot, ka Ukrainas nacionālie radikāļi sadarbojās ar NATO struktūrām un pēc Vašingtonas gribas speciāli izvērsa diversijas pret Krimas iedzīvotājiem. Lai gan patiesais iemesls, kāpēc notika pārtikas blokāde Ukrainā saistīts ar prasību atbrīvot Krimā un Krievijā arestētos politieslodzītos (pēc nacionalitātes tatārus), tāpat arī kā protests/cīņa par Krimas atgriešanu Ukrainai. Turklāt saskaņā ar publiskotajiem datiem 80% no Ukrainā saražotās produkcijas, kas tika piegādāta Krimai, vēlāk tika pārkrauta un caur Kerčas šaurumu pārvesta uz Krievijas Federāciju. Kas nozīmē to, ka Ukraina praktiski apgādāja okupantus. Ņemot vērā situāciju ir vairāk nekā skaidrs, kāpēc Ukraina izvēlējās nesūtīt tonnām pārtikas uz Krimu.

Kas attiecas uz prokrieviskā Ukrainas publicista un politologa Andreja Mišina absurdajiem apgalvojumiem par to, ka NATO StratCom ir atbildīgs par Krimas blokādes operācijas izstrādi, jānorāda, ka saskaņā ar sniegto informāciju StratCom mērķis ir būt stratēģiskās komunikācijas ekspertu centram, lai atbalstītu NATO, tās transformāciju un darbību, sniedzot atbalstu NATO, Dalībnieku un Partneru stratēģiskās komunikācijas spējām un veicinot to attīstību. Īpaši neattapīgajiem – tas nozīmē, ka NATO StratCom nodarbojas ar komunikāciju, informācijas vākšanu, izpēti un izplatīšanu, nevis militāru uzbrukumu, nemaz nerunājot par ziepju operu cienīgu diversiju scenāriju izstrādi. Tā vietā StratCom veicina stratēģisko komunikāciju spēju uzlabošanu alianses un sabiedroto valstu ietvaros, nodrošinot kvalitatīvu komunikāciju un atbalstu NATO publiskās diplomātijas un sabiedrisko attiecību jomā, kā arī informācijas operāciju un psiholoģisko operāciju koordinēšanā un plānošanā. Turklāt StratCom mājaslapā ir atrodama pārskatāmi publicēta informācija par galvenajiem projektiem un aktivitātēm 2015.gadā. Un, kā par brīnumu, neviena no norādītajām aktivitātēm nebija saistīta ar militārās diversijas izstrādi pret Krimu.

No stability under occupation in Crimea

https://www.ecfr.eu/article/

Ukraine crisis: timeline of major events

https://www.telegraph.co.uk/

Krievijas īstenotā prettiesiskā Krimas aneksija

https://www.mfa.gov.lv/

Crimean Tatars call on creation of civic headquarters and massive blockade of Crimea

https://lifeinua.info/crimean-tatars-call-on-blockade-of-crimea/

SAPRAŠANĀS MEMORANDS

https://likumi.lv/ta/lv/

About Strategic Communications

https://www.stratcomcoe.org/

Program of Work

https://www.stratcomcoe.org/program-work

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s