Krievijas 2020. gada budžeta plāns: ko saņems mediji

Ir publicēts Krievijas 2020. gada federālā budžeta plāna projekts, un tajā redzams, ka valsts kontrolētie mediji nākamgad saņems 1,3 miljardus eiro: ievērojams lēciens, salīdzinot ar 2018. gadam atvēlēto nepilno miljardu.

Lielākais ieguvējs ir ziņu kanāls RTjeb Russia Today, kam paredzēts saņemt 325 miljonus eiro. Lieki piebilst, ka RT finansējums aug jau gadiem, tāpat kā mūsu datubāzē esošais dezinformācijas gadījumu skaits, kuros figurē minētais medijs.

Perviy Kanalsaņems 92 miljonus eiro, ar kuriem segt satura veidošanu, pirkšanu un pārraidīšanu. Nauda kanālam būs ļoti noderīga, jo pagājušajā gadā tas darbojās ar 96 miljonu eiro zaudējumiem.

Kanāls Zvezda pieder Krievijas Aizsardzības ministrijai un pārraida saturu televīzijā, kā arī veido tiešsaistes stāstus un radio programmas. Padomju armijas oficiālā laikraksta Krasnaya Zvezda mantiniecei plānots saņemt 29 miljonus eiro.

Krievijas Finanšu ministrija ir ierosinājusi piešķirt 339 miljonus eiro Viskrievijas Valsts televīzijas un radio uzņēmumam (VGTRK). Valsts mediju milzim pieder vairāki radio un televīzijas kanāli, to skaitā Rossiya 1.

Vēl viens Kremļa kontrolēto mediju flagmanis ir holdings Rossiya Segodnya. Tulkojumā nosaukums var šķist līdzīgs Russia Today, taču tie ir atšķirīgi mediji. Rossiya Segodnya izpilddirektors ir Dmitrijs Kiseļevs, kuram Eiropas Savienība (ES) ir piemērojusi sankcijas, un tajā ietilpst ziņu aģentūra RIA Novosti, InoSMI un daudzvalodu starptautiskā ziņu vietne Sputnik.Kanālam plānotā subsīdija ir 106 miljoni eiro.

Visbeidzot, medijs, kurš ir saglabājis savu padomju nosaukumu, TASS, saņems 41 miljonu eiro.

Kopumā, kā norādīja arī Interfax, Krievijas federālā budžeta plānā subsīdijas medijiem ir pieaugušas par trešdaļu. Tas ir ievērojams kāpums, kas apstiprina mediju centrālo lomu Kremļa politisko prioritāšu sarakstā.

AVOTS: https://euvsdisinfo.eu/figure-of-the-week-1-3-billion

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s