Kremlis melo: Jaunā Nacionālās drošības koncepcija nosaka plašas cenzūras iespējas un norāda uz Latvijas antikrievisko politikas vektoru

Dezinformācija:

Prokremliskās ziņu vietnes bb.lv un rubaltic.ru izvērš naratīvu plūsmu par jauno Valsts drošības dienesta (VDD) sagatavoto Nacionālās drošības koncepciju. Iebildumus pret koncepciju pauž Miroslavs Mitrofanovs, kurš apgalvo, ka ar koncepcijas izstrādāšanu Latvijas specdienesti gatavo augsni, lai izrēķinātos ar krievu tautiešiem. Viņš arī paudis uzskatu, ka šādas koncepcijas pieņemšana norāda uz to, ka Latvijas politikas vektors ir antikrievisks. Savukārt Nikolajs Kabanovs uzskata ka Nacionālās drošības koncepcija ir līdzvērtīga (atgādina) cenzūras mehānismiem, kas valdīja Latvijā līdz Ulmaņa apvērsumam.

https://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/20092019-spetssluzhby-latvii-gotovyat-pochvu-dlya-rasprav-s-russkimi-sootechestvennikami/

https://bb.lv/statja/politika/2019/09/17/stali-izvestny-podrobnosti-koncepcii-nacionalnoy-bezopasnosti-latvii

Atmaskojums:

Jaunā Nacionālās drošības koncepcija nav mehānisms vai plāns, kas koncentrējas uz Latvijas specdienestu darbībām pret krievvalodīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Tajā nav noteiktas aktivitātes vai vadlīnijas, kas jebkādā veidā būtu vērstas pret mazākumtautībām vai konkrētu sabiedrības daļu. Nacionālās drošības koncepcija ir uz Valsts apdraudējuma analīzes pamata sagatavots dokuments, kurā ir noteikti valsts apdraudējuma novēršanas stratēģiskie pamatprincipi un prioritātes. Jau pašā pamatā koncepcija neparedz operatīvās aktivitātes, bet gan ir kā vadlīniju kopums, kas tiek ņemts vērā izstrādājot jaunus politikas plānošanas dokumentus, tiesību aktus un rīcības plānus nacionālās drošības jomā. Tomēr tam nav nekāda sakara ar krievu tautiešiem Latvijā. Prioritātes, par ārējo un iekšējo apdraudējumu, arī informatīvās telpas un ekonomisko apdraudējumu novēršanu ir vērstas uz attiecīgo nozaru specifikai atbilstošu trūkumu novēršanu un nozaru vides kopējā fona uzlabošanu.

Attiecībā uz jautājumiem par ārvalstu ietekmi uz valsts drošību, koncepcijā ir paskaidrots, ka darbu pret Latviju īsteno vairāku valstu izlūkošanas un drošības dienesti, tai skaitā Krievijas specdienesti, Bruņotie spēki un to militārā infrastruktūra, kuras stratēģiskie mērķi ir pret Baltijas valstīm, tai skaitā Latviju un citām ES valstīm.

Attiecībā uz N.Kabanova pausto uzskatu par to, ka jaunajā koncepcijā ir atrodami cenzūras mehānismu rosinoši indikatori, jāpaskaidro, ka pašā koncepcijā ir norādīts tas, ka Latvijas informatīvo telpu raksturo tādi demokrātijas principi kā preses brīvība un cenzūras aizliegums. Turklāt koncepcija ir sagatavota saskaņā ar citiem Latvijas Republikas tiesību dokumentiem, tai skaitā Satversmi, kuras 100.pants nosaka – cenzūra ir aizliegta.

Jauna Nacionālās drošības koncepcija – kas par to jāzina

https://lvportals.lv/norises/308762-jauna-nacionalas-drosibas-koncepcija-kas-par-to-jazina-2019

Nacionālās drošības koncepcija

https://likumi.lv/ta/id/309647-par-nacionalas-drosibas-koncepcijas-apstiprinasanu

Satversme

https://likumi.lv/doc.php?id=57980

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s