Kremlis melo: ASV paverdzina Baltijas valstis, lai atbrīvotu tās no Maskavas

Dezinformācija:

Prokremliskā ziņu aģentūra lv.sputniknews.ru, informē, ka ASV vēlas paverdzināt Baltijas valstis, aizdodot naudu (piešķirt kredītu) Baltijas valstu aizsardzības vajadzībām, lai mazinātu to atkarību no Maskavas.

https://lv.sputniknews.ru/Baltics/20190619/11844865/usa-zazyvayut-pribaltiku-kreditnoe-rabstvo-oslabit-russia.html

Atmaskojums:

Tendenciozais apgalvojums par Baltijas valstu atkarību no Maskavas dažādās jomās ir sen izplatīts Kremļa propagandas vēstījums, lai pārliecinātu sabiedrību par Baltijas valstīm kā failed state. Līdzīgi ir ar kliedzošo vēstījumu par ASV vēlmi paverdzināt Baltijas valstis.

ASV nav piešķīrusi speciālu aizdevumu Baltijas valstu militārās tehnikas atjaunināšanai, turklāt Baltijas valstis, tāpat kā citas dalībvalstis veic tiešas un netiešas iemaksas NATO budžetā, kas paredzētas NATO darbības nodrošināšanai un tās politikas īstenošanai. 2006. gadā NATO Aizsardzības ministri vienojās vismaz 2% no sava iekšzemes kopprodukta (IKP) piesaistīt izdevumiem aizsardzībai. Turklāt NATO sabiedrotie ir vienojušies, ka vismaz 20% no aizsardzības izdevumiem būtu jāpiešķir lieliem aprīkojuma (tehnikas) izdevumiem, kas tiek uzskatīti par izšķirošu rādītāju modernizācijas apjomam un tempam.

Saskaņā ar dažādiem NATO līgumiem, vēl pirms dalības aliansē, Baltijas valstis, kā jaunās NATO dalībvalstis, parakstot vienošanos apņēmās uzlabot savu militāro potenciālu. Aizstāt veco iekārtu krājumus, pārstrukturēt bruņotos spēkus, palielināt spējas sadarboties kopā ar NATO spēkiem. Latvija, Lietuva un Igaunija jau sen ir pārgājušas no Krievijas tirgus uz Eiropas tirgu.

Funding NATO

https://www.nato.int/cps/em/natohq/topics_67655.htm

The Costs of Nato Enlargement to the baltic states

Click to access sapronas.pdf

Latvija un NATO

https://www.mod.gov.lv/lv/nato/latvija-un-nato

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s