Kremlis melo: Latvijā ir ļoti augsts antisemītisma līmenis

Dezinformācija:

Prokremliskā ziņu vietnes sputniknewslv.com un lv.sputniknews.ru, atsaucoties uz antifašista Josifa Korena un Sputnik žurnālista Jevģēnija Leškovska komentāriem par 4.jūlijā notiekošajiem Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienas pasākumiem Rīgā, informē, ka pašreiz Latvijā radikālisma un atklāta antisemītisma līmenis ir ļoti augsts.

https://sputniknewslv.com/Latvia/20190706/11991156/Antisemitisms-latvija-dzivs-korens.html

https://lv.sputniknews.ru/Latvia/20190704/11976185/Shagi-zhivykh-i-pamyat-o-Kholokoste-strashnoe-proshloe-i-litsemerie-vlastey.html

Atmaskojums:

Kremlim lojālā ziņu aģentūra Sputņik maldināšanas nolūkos mērķtiecīgi modificē Latvijas kā „nacistiskas valsts” tēlu, tādēļ ziņu aģentūras pastāvīgi cenšas pārliecināt savus lasītājus par valstī valdošo augsto antisemītisma un radikālisma līmeni. Mērķa sasniegšanai tiek izmantoti dažādi vēstījumi gan par holokaustu Latvijā un latviešu brīvprātīgu līdzdalību tajā, gan par nacistisko noziedznieku glorifikāciju mūsdienās.

Pew Research Centre(PRC) 2018.gadā veicis pētījumu par Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu attieksmi, pret ebrejiem jautājot, vai iedzīvotāji ir gatavi pieņemt ebrejus kā savas valsts pilsoņus. Ja pieņem, ka pētījuma dati ir kā norāde uz antisemītisma līmeni valstī, tad kremļa melu aģentūru izvērstā propaganda neapstiprinās. Saskaņa ar PRC pētījuma datiem antisemītisma līmenis Latvijā ir viens no zemākajiem Austrumeiropā. Tostarp ievērojami zemāks kā pašā Krievijā.

In some countries in Central and Eastern Europe, roughly one-in-five adults or more say they would not accept Jews as fellow citizens

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s