Kremlis melo: Latvija zaudē suverenitāti, ļaujot ienākt NATO karaspēkam

Dezinformācija:

Kremlim lojālā ziņu aģentūra tass.ru, atsaucoties uz Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas oficiālo pārstāvi Mariju Zaharovu (Мария Захарова) ziņo, ka Latvija, pieļaujot NATO karaspēku izvietošanu savā teritorijā, ir pilnībā zaudējusi savu suverenitāti. Turklāt pēc M.Zaharovas domām 2% iemaksas NATO budžetā, ko Latvija veic, patiesībā ir uzskatāmas kā „samaksa par okupāciju”.

https://tass.ru/politika/6993078

Atmaskojums:

NATO 1949.gada 4.aprīli izveidoja ASV, Kanāda un desmit Eiropas valstis (Apvienotā Karaliste, Beļģija, Dānija, Francija, Islande, Itālija, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija un Portugāle). Šobrīd Ziemeļatlantijas līguma organizācija sastāv no 29 dalībvalstīm.

No Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas oficiālās pārstāves Marijas Zaharovas sacītā izriet, ka šobrīd vismaz 17 NATO dalībvalstis [kuras nav dibinātājvalstis], tai skaitā Latvija, iestājoties organizācijā, ir zaudējušas savu suverenitāti, jo tās ne tikai atrodas savienībā, bet arī maksā nodevas tai. Šī nav pirmā un noteikti, ka ne arī pēdējā reize, ka Kremļa melīgās ziņu aģentūras un rejošie „ķēdes suņi” izplata šāda veida informāciju par Latviju vai NATO kopumā. Tāpēc sabiedrībai ir svarīgi saprast, ka Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izveidošanas mērķis balstās uz kolektīvās aizsardzības mehānismu, kas tika radīts, lai atvairītu PSRS iespējamu agresiju pret kādu no NATO dalībvalstīm, lai aizstāvētu to suverenitāti, drošību un brīvību, nevis, kā Kremļa propaganda vēsta, okupētu teritorijas vai radītu draudus kādas citas valsts suverenitātei. Turklāt arī Latvijas Republikas Satversmē ir teikts, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai un Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika.

Tajā pašā laikā Krievijas struktūru oficiālie pārstāvji aizmirst, ka arī Krievijas Federācija ir izveidojusi savu Kolektīvās drošības līguma organizāciju (KDLO), kas ir kā analogs NATO, jo savā darbībā koncentrējas uz tās dalībvalstu un Eirāzijas reģiona drošības jautājumiem. Līdz ar to rodas pamatots jautājums ja jau NATO ir kā „okupētāj organizācija” Eiropā, tad kas ir NATO tik ļoti analogais KDLO?

Kas attiecas uz nereti „cilāto” jautājumu par Latvijas un citu dalībvalstu iemaksām NATO budžetā un izvērstajām spekulācijām ap to, jāpaskaidro, ka NATO nav finansiāla shēma peļņai. Latvija ir NATO dalībvalsts un līdzīgi kā citas sabiedrotās valstis, tā veic tiešas un netiešas iemaksas NATO ekspluatācijas, politikas un aktivitāšu īstenošanai nepieciešamo izmaksu segšanai. Ievērojot NATO saistības, Latvija ir palielinājusi ieguldījumu nacionālajai aizsardzībai līdz 2% no IKP, kas nozīmē, ka Latvija ir viena no septiņām NATO sabiedrotajām valstīm, kas ir sasniegusi 2% izdevumu mērķi.

Protams, nevar pārmest M.Zaharovai šāda veida viedokli, jo kā vēl PSRS laiku produktam [dzimusi 1975.gadā, Maskavā], viņas domāšana un pasaules uztvere balstās tikai un vienīgi uz Krievijas informācijas telpā izplatītajiem meliem un dezinformējošajiem faktiem, līdz ar to arī viņas paustais viedoklis nav uzskatāms par ne ko citu, kā smadzeņu skalošanas daudzu gadu garumā rezultātu, kas izvēršas absurdos apgalvojumos, kuri nav ņemami vērā.

NATO vēsture:

https://www.mod.gov.lv/lv/nato/nato-vesture

NATO dalībvalstis :

https://www.nato.int/nato-welcome/index_lv.html

Satversme:

https://likumi.lv/doc.php?id=57980

Funding NATO

https://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_67655.htm

NATO report says only 7 members are meeting defense spending targets

https://edition.cnn.com/2019/03/14/politics/nato-defense-spending-target/index.html

M.Zaharova:

https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-maria-zakharova.html

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s