Kremlis melo: Latvija veic represijas pret krieviem

Dezinformācija:

Kremlim lojālā ziņu vietnē flb.ru, atsaucoties uz žurnālista Andreja Vipolzova (Выползов Андрей) interviju ar Aleksandru Gapoņenko, tiek ziņots, ka Latvijas politiskā elite veic represijas pret krievvalodīgo tiesību aizstāvjiem valstī, tādā veidā nošaujot divus putnus ar vienu šāvienu – gan mobilizējot savus atbalstītājus, gan iebiedējot krievus. Tiek ziņots arī tas, ka A. Gapoņenko draud cietumsods par mēģinājumu glābt krievu valodu Latvijā.

https://flb.ru/6/3965.html?fbclid=IwAR3ZM-nkXI6iloEb6SbijxJTbm7v2lUWkqata8HDkADjkqhnrRdnCsNX1jU

Atmaskojums:

Ziņas par to, ka Latvijas politiskā elite veic represijas pret krievvalodīgajiem un krievvalodīgo tiesību aizstāvjiem, tiek izplatītas jau sen. Kremļa propagandas mediju vidū tas ir viens no zenīta vēstījumiem, kas palīdz norādīt ne tikai uz Latvijas rusofobo un ksenofobo iedabu, bet arī Eiropas atbalstu šajās rusofobajās darbībās. Tomēr, neskatoties uz tik pārliecinoši noformēto stāstu, nāksies sarūgtināt Kremļa lielākos fanus un precizēt, ka Latvijas politiskā elite darbojas saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi, kura nosaka to, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika un cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem. Tas pats attiecas uz mazākumtautībām, kuras Latvija kā demokrātiska, tiesiska, sociāli atbildīga un nacionāla valsts atzīst, aizsargā un ciena. Turklāt nav Latvijā tāda likuma, kas aizliegtu krievu valodu vai noteiktu ierobežojumus to lietot. Arī likums par izglītību valsts valodā neaizliedz mācību stundu starpbrīžos, ārpusskolas pasākumos, mājās, uz ielas vai jebkur citur lietot krievu valodu. Likums pamatā nosaka to, ka mācības un mācību līdzekļi būs vienotā valodā visām mācību iestādēm un vairs nedalīsies krievu un latviešu valodas grāmatās, klasēs vai lekcijās. Turklāt 2022./2023. mācību gadu visā vidusskolas posmā visi vispārizglītojošie priekšmeti tiks pasniegti latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus). No kā izriet, ka A. Gapoņenko nav par ko cīnīties, jo krievu valoda tiek saglabāta un tai ir paredzēta sava loma kopējā etnosā.

Kas attiecas uz vēstījumiem par A. Gapoņenko cietumsodu saistībā ar mēģinājumiem glābt krievu valodu, arī tie ir Kremļa melīgo pakalpiņu halucinogēno sēņu ēšanas čempionāta blakusprodukts. Atsaucoties uz Latvijas nacionālās informācijas aģentūras (LETA) sniegto informāciju, A. Gapoņenko tiek apsūdzēts par nacionālā naida kurināšanu. Turklāt pret Aleksandru izvirzītās apsūdzības pat nav saistītas ar – kā viņš pats apgalvo – centieniem glābt krievu skolas. Viņš 2015.gada 27.februārī ir sociālajā tīklā “Facebook”, izmantojot savu izveidoto profilu, tīši publicējis saiti uz Krievijas “Notum info” mājaslapā publicēto rakstu: “Baltija ugunī: no neonacistu lāpu gājieniem līdz liela kara uzsākšanai“, kuru komentējot apgalvoja, ka Baltijas valstīs patlaban notiek aktīva pamatnācijas gatavošana dalībai karadarbībā. Turklāt Baltijas elite savās darbībās balstās uz 30. gadu pieredzi, kad tika ievesti “maigie” nacistiskie režīmi. Kara gados vadošā pamatnācijas elite praktiski pilnā sastāvā pārgāja dienestā pie vāciešiem un ar lielu prieku piedalījās nepilnvērtīgo etnisko “elementu” – ebreju, čigānu, slāvu – iznīcināšanu. Savus komentārus turpinot, viņš norādīja, ka šāda rīcība tiek plānota tuvākajā laikā un par to norādot organizētie nacistu lāpu gājieni 11.novembrī.

Tāpat zināmu slavu viņš izpelnījies ar saviem sacerējumiem par to, ka amerikāņi Rīgā „veikšot etnisko tīrīšanu”. Ir skaidrs, ka Aleksandrs ir sasniedzis to vecumu, kurā pats sevi sāk uzskatīt par satrauktu zēnu, kurš ir ieniris brīnišķīgā fantāziju pasaulē un Falkora [atsauce uz 1984.g. filmu The NeverEnding Story] mugurā plivinās mākoņos un cīnās pret lielo Neko – tumšo spēku, kurš atrodas viņa mistikas piepildītajā fantāziju pasaulē.

LR Satversme:

https://likumi.lv/ta/id/57980-latvijas-republikas-satversme

Prokuratūra Gapoņenko lūdz piemērot gadu un deviņus mēnešus ilgu ieslodzījumu

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/tiesa-patur-gaponenko-apcietinajuma.a276548/

Neverending stiry – Falkor Flight:

Uzzini galveno par pāreju uz mācībām valsts valodā

https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/2942-infografiki-par-pareju-uz-macibam-valsts-valoda

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s