Dezinformācijas apskats: pasaule Kremļa acīm!

Pagājušajā nedēļā prokremliskie mediji galvenokārt meloja par NATO, Rietumiem un Ukrainu. Kā jau ierasts, pats Kremlis tika mālēts balts un pūkains, citiem vārdiem sakot, ne pie kā tas nav un nekad nav bijis vainīgs.

Lai labāk izprastu attiecīgajā laika posmā konstatētos 60 Kremļa melu gadījumus, mēs tos vienkārši sadalījām vairākās lielākās kategorijās. Saskaņā ar Kremļa visbiežāk izplatīto vēstījumu „pūstošie” Rietumi ir Krievijas „ienaidnieks”, kurš kalpo bariņam ļaundaru, piemēram, Džordžam Sorosam. Prokremliskie mediji turpināja uzstājīgi norādīt, ka NATO, izmantojot dažādus instrumentus, jaucas visas pasaules valstu iekšējās lietās, tādejādi apdraudot Krieviju politiski un militāri, kā arī no tā ciešot Krievijas kultūra.

Galvenie Kremļa vēstījumi pasaules sabiedrībai:

1. Rietumi ir ienaidnieks (12 gadījumi)

Saskaņā ar Kremļa medijiem Rietumu mērķis ir iznīcināt Krieviju un sagrābt tās resursus. Tikmēr ASV un Polija cenšas sanaidot Krieviju ar Baltkrieviju.

Turklāt, kā norāda Kremļa mediji, Austrumeiropa un ASV veic aktīvas darbības pret Ķīnas režīmu Honkongā, kur tiek pielietotas krāsaino revolūciju tehnoloģijas, lai destabilizētu situāciju Ķīnā. Un tas esot galvenais veids kā Rietumi jaucas citu suverēnu valstu iekšējās lietās.

Acīmredzot prokremliskajiem medijiem, kas izplata melus vajadzētu ātri papētīt faktus. Krievija nav vienīgā pasaules valsts, uz ko ir vērsta ASV un ES ārpolitika, turklāt tās mērķis nebūt nav iznīcināt Krieviju, bet gan apkarot Putina režīma radīto globāla mēroga korupciju.

Runājot par protestiem Honkongā, jāatgādina, ka tie sākās paši no sevis, jo Honkongas politiskā vara izdeva likumprojektu par Honkongas ieslodzīto izdošanu Ķīnai. Neskatoties uz to, prokremliskie mediji turpināja baurot, ka visapkārt pasaulē notiekošie protesti ir Rietumu finansētas un organizētas „krāsainās revolūcijas”.

2. Rietumi ir morāli un fiziski pagrimuši, proti, sapuvuši (7 gadījumi)

Kremļa mediji uzskata, ka Džordžs Soross dara visu iespējamo, lai veicinātu nelegālo migrāciju, attīstot dzimumlīdztiesības teoriju un atbalstot nepaklausīgās minoritātes. Kremļa mediji, līdzīgi kā mistiskie britu zinātnieki, izdarīja sensacionālu secinājumu, „Tā kā Rietumu feminizētie pusvīrieši nav spējīgi pasargāt savas sievietes no imigrantiem, to lielais pieplūdums jau sāk izraisīt nemierus.”

Saskaņā ar Kremļa dezinformāciju situācija tikai pasliktināsies, par piemēru minot „neizdevušās” Baltijas valstis, kuru rūpniecība ir iznīcināta un to tautu intelekta līmenis pastāvīgi krītot un norādot, ka tās varēs tikai glāb ieceļotāji no Kongo, Zimbabves un Ekvatoriālās Gvinejas. Turklāt Zviedrijas gaišā pieredze tikai pierādot, ka migrācija veicina noziedzības palielināšanos atsevišķos valsts reģionos, kuros par policija un uzņēmēji baidoties bāzt savu degunu.

EUvsDisinfo komandas apkopotie 92 Kremļa mediju melošanas gadījumi, pieminot Džordžu Sorosu, liek domāt, ka Kremļa mediji šo super bagāto večuku uzskata par kaut kādu ļaundari no kādas asa sižeta filmas par Betmenu vai Džeimsu Bondu.

Interesanti ir tas, ka Kremļa mediji ar melīgais vēstījums par neizdevušos Baltijas valstu iznīcināto rūpniecību un smadzeņu aizplūšanu tika pausts, lai diskreditētu klimata izmaiņas – Baltijas valstis, to politika un Grēta tika sabāzti vienā maisā.

3. NATO gatavojas karam ar Krieviju (5 gadījumi)

NATO ir ASV ārpolitikas instruments, ar ko sagatavoties karam ar Krieviju, jo karaspēks jau tiekot sūtīts uz Eiropu.

NATO neprasa nekādas atļaujas no dalībvalstīm, tā tik izvērš pretraķešu aizsardzības sistēmas, kur vien ienāk prātā. Piemēram, ja Latvija patiešām būtu neatkarīga, tajā nebūtu ārvalstu militārās bāzes. Bet Latvija jau nevar pateikt „nē” NATO, tāpēc tā tagad maksā okupācijas nodokli par NATO klātbūtni.

Ja Kremļa mediji tikai mazliet papētītu faktus, tie uzzinātu, ka NATO nemeklē iespējas konfrontēt ar Krieviju, turklāt visi lēmumu NATO tiek pieņemti pēc konsensusa principa. Tas nozīmē, ka visām NATO dalībvalstīm ir pilnīgi vienādas balsstiesības un tās visas piedalās visos NATO lēmumu ieņemšanas procesos.

4. Ukraina vienkārši ir slikta (10 gadījumi)

Kā mēs reiz dzirdējām no Kremļa medijiem par Lugaras ķīmisko un bioloģisko ieroču laboratoriju Gruzijā, tāpat tie tagad stāsta/melo par to, ka Ukrainas virusoloģijas laboratorijas testē ķīmiskos ieročus uz pašas pilsoņiem, jo nevienam jau nerūpot nožēlojamās ukraiņu dzīvības.

Pēc Kremļa mediju loģikas sanāk, ka tā tas arī ir, jo Ukrainas politikā dominē neonacisti. To pierādot arī „fakts”, ka neonacisti izvēršot dekomunizāciju, lai piesegtu bezprecedenta neierobežoto rusofobiju, turklāt prokremliskie mediji ir secinājuši, ka Kijeva nevēlas atgūt Donbasu, jo tās iedzīvotāju balsojums vēlēšanās atstumtu nacistus no varas Ukrainā.

5. Krievija ir nevainīga (11 gadījumi)

Kā parasti, prokremliskie mediji turpināja muldēt par to, ka Krievija neuzbrūk Ukrainai, bet Krima jau reiz piederēja Krievijai – līdz pat 1980.gadam, bet tautas referenduma rezultātā šī teritorija atkal tika iekļauta Krievijas sastāvā. Tas viss pierāda, ka Krievija tāpat kā Francija un Vācija šajā situācijā ir tikai „šķīrējtiesnesis”. Es gan teiktu, ka vilks aitu barā!

Kremļa mediji runāja arī par ASV rīcību šajā sakarā. Tā piegādājot arvien vairāk pretgaisa aizsardzības raķetes, veic arvien vairāk militāro mācību un izvērš arvien vairāk militāro bāzu NATO valstīs, kurām ir pieeja Melnajai jūrai. Kremļa mediju prāt tas neesot viss, jo ASV bija pirmā, kas pārkāpa INF līgumu un sāka ražot aizliegtos ieročus, tāpēc Krievija arī sākšot ražot vidējās darbības rādiusa raķetes.

Lielākā daļa no šiem Kremļa melīgajiem vēstījumiem tiek izplatīti jau kopš 2014.gada, proti, kopš brīža, kad Krimā parādījās Putina režīma zaļie laipnie cilvēciņi, un, kad Donbasa pārtikas preču veikalos vietējie ogļrači varēja iegādāties kājnieku kaujas mašīnas un tankus, par strēlnieku ieročiem nemaz nerunājot. Visu šo laiku, Kremļa propagandas un dezinformācijas mašīna turpina apgalvot, ka Rietumi ir pametuši Ukrainu un ka Krievijas karaspēks nepiedalās militārajā konfliktā Austrumukrainā. Nereti Kremļa mediji mēģina baidīt arī Baltijas valstu sabiedrības ar to, ka NATO nepildīs 5.pantu, kad tā stunda sitīs utml. Vēl tikai visiem atgādināsim, ka visas NATO dalībvalstis ir suverēnas valstis, tās vienmēr ir brīvas savos lēmumos. Runājot pat Kremļa vēstījumu attiecībā uz INF līgumu, jāsaka, ka tas ir tikai vēl viens no 6691 Kremļa melu gadījuma, kas ir piereģistrēts mūsu datu bāzē. Līdz ar to šeit viss ir skaidrs – Kremļa mediji vienkārši nospļāvās uz faktiem, lai uztaisītu „sensāciju”.  

Avoti:

Disinformation Review: The World through the Eyes of the Kremlin

US and Poland continue sowing discord between Belarus and Russia

US and Poland continue sowing discord between Belarus and Russia

Today’s Western males are feminised semi-men unable to protect their women being raped by immigrants

Baltic states followed Greta Thunberg’s agenda, it resulted in complete degradation and dying

The Baltic states are dying out and soon will be inhabited by people from Congo and Zimbabwe

George Soros: Europe will win even if no ashes remain from Ukraine – Nobody cares about the Ukrainians

Neo-Nazis have an outsized influence in Ukrainian politics

Ukraine’s attempt to get rid of Communist symbols is an attempt to cover up unrestricted Russophobia

Kyiv does not want rebel held territories to rejoin Ukraine

Ukraine won’t join NATO, won’t gain entry to the EU

Russia gave Crimea to Ukraine in the 80-90s

Russia is not a party to the conflict in Donbas, it is a arbitrator

Russia will create medium-range missiles because of the USA

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s