Kremlis melo: Latvija saviem tautiešiem aizliedz klausīties Grigoriju Ļepsu

Dezinformācija:

Kremlim lojālā ziņu vietne gazeta.ru publicējusi rakstu, kurā komponists Viktors Drobišs (Виктор Дробыш) apšauba Latvijas demokrātiskumu, paužot uzskatu, ka demokrātiskā sabiedrībā mūziķus nedrīkst ietekmēt, bet Latvija tā vietā, lai būtu demokrātiska, aizliedz savai tautai klātienē klausīties Grigoriju Ļepsu (Григорий Лепс).

https://www.gazeta.ru/culture/2019/11/01/a_12790382.shtml?updated

Atmaskojums:

Viktora Drobiša paustais viedoklis ir atrauts no realitātes, jo Latvijā neviens nav aizliedzis klausīties krievu mūziku nedz ierakstā, nedz klātienē. Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā ikvienam ir tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību. Nevienam nedrīkst atņemt vai ierobežot brīvību citādi kā tikai saskaņā ar likumu. Kā vēsta sabiedriskie mediji Grigorija Lepsveridzes jeb Grigorija Ļepsa iekļaušana melnajā sarakstā ir nesaistāma ar mūziķa pārstāvēto žanru vai valsti, no kuras viņš nāk. Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs G. Ļepsu iekļāvis melnajā sarakstā, pamatojoties uz valsts drošības iestādes izvērtējumu un Imigrācijas likuma 61.panta 2.daļu.

Bažas par mākslinieka nelabvēlīgo ietekmi un iespējamo apdraudējumu valstij radušās, pamatojoties uz aizdomām par G. Ļepsa iespējamo saistību ar “Eirāzijas noziedzīgo sindikātu “Brālīgais loks”. Saskaņā ar mediju sniegto informāciju ASV Finanšu ministrija jau 2013.gadā ir noteikusi sankcijas pret Ļepsu. Arī Lietuva ir iekļāvusi krievu dziedātāju par iespējamajām saitēm ar noziedzīgo grupējumu. Tomēr tas, ka māksliniekam ir liegts iebraukt kādā valstī, vēl nenozīmē, ka viņa mākslas cienītājiem ir liegta iespēja dzirdēt mūziķi kā ierakstā, tā arī dzīvajā izpildījumā. Tā kā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir tiesības brīvi izbraukt un brīvi atgriezties valsts robežās, Latvijas un citu Eiropas valstu iedzīvotājiem ir visas tiesības doties uz jebkuru citu valsti, kurā mūziķis uzstājas. Tuvākajā laikā mūziķis koncertēs vairākās pilsētās Vācijā un Krievijā. Tāpat iedzīvotāji var lietot videostraumēšanas vietnes, kurās nereti tiek publicēti vai pārraidīti koncertieraksti.

Satversme:

https://likumi.lv/ta/id/57980-latvijas-republikas-satversme

Imigrācijas likums:

https://m.likumi.lv/doc.php?id=68522#p61

Treasury Designates Associates of Key Brothers’ Circle Members

https://www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/jl2196.aspx

Russian singer Grigory Leps blacklisted in Latvia

https://eng.lsm.lv/article/politics/diplomacy/russian-singer-grigory-leps-blacklisted-in-latvia.a337072/

Lithuania blacklists Russian singer Leps over his alleged ties with criminals

https://www.baltictimes.com/lithuania_blacklists_russian_singer_leps_over_his_alleged_ties_with_criminals/

АФИША

http://www.grigoryleps.ru/billboard/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s