Kremlis melo: Latvijas ārējais parāds sasniedz 40 miljardus eiro

Dezinformācija:

Kremļa ziņu aģentūra sputniknewslv.com, atsaucoties uz kādu mediķu protesta dalībnieci vārdā Inese, pārliecinoši ziņo, ka Latvijas ārējais parāds, kopējais, ne tikai kā valsts, bet arī privātpersonu, ir 40 miljardi eiro.

https://sputniknewslv.com/Latvia/20191110/12734065/Protestu-akcijas-dalibniece-Krievija-musu-vieniga-ceriba.html

Atmaskojums:

Ir grūti saprast, kādus augstākās matemātikas vienādojumus un trigonometriskās funkcijas Inese ir izmantojusi, lai aprēķinātu kopējo valsts parādu, kas sevī ietver privātpersonu kredītos paņemtos tosterus, putekļusūcējus un zobārsta pakalpojumus. Taču saskaņā ar Valsts kases operatīvajiem datiem, 2019.gada 3.ceturkšņa dati liecina, ka Latvijas valsts parāds septembra beigās bija 10 788 miljardi EUR, kas ir 34,4 % no prognozētā IKP. Latvijas sabiedriskie mediji ziņo, ka kopš 2017.gada beigām parāds pieauga par 500 miljoniem eiro. Turklāt 2018.gada beigās, tāpat kā iepriekšējos gados, valsts parāda struktūrā lielāko īpatsvaru veidoja ārējais parāds, sasniedzot 85% no kopējā valsts parāda. Turklāt Valsts kases sniegtā informācija liecina, ka Latvijas vispārējās valdības parāds ir starp zemākajiem rādītājiem ES.

Atkārtošana zināšanu māte! Visiem Kremļa recekļveidīgajiem ekspertiem visās jomās paskaidrošu, ka parāds ir naudas summa vai citas vērtības, ko kāds ir aizņēmies. Valsts parādu var iedalīt iekšējā un ārējā valsts parādā. Valsts iekšējais parāds veidojas gadījumos, kad valsts vārdā aizņemas no savas valsts fiziskām vai juridiskām personām (rezidentiem). Savukārt ārējais parāds ir parāds pret ārvalstu fiziskām vai juridiskām personām (nerezidentiem). Kas nozīmē, ka privātpersonu, uzsvēršu – PRIVĀTĀS – parādsaistības nekad, nekādā situācijā, nekādā gadījumā, nekādīgi neiekļaujas nedz vispārējās valdības parādā, nedz ārējā parādā. Turklāt “Likuma par budžetu un finanšu vadību” 35.pants nosaka, ka valsts vārdā nevar aizņemties katrs, kas to vēlas. Tikai finanšu ministrs valsts vārdā var ņemt aizņēmumus gadskārtējā valsts budžeta likumā atļautajos apmēros.

Ceturkšņa biļeteni:

https://www.kase.gov.lv/parskati/valsts-parada-vadibas-parskati/ceturksna-biletens

3.ceturkšņa biļetens:

Click to access Ceturksna%20biletens_3C_2019.pdf

LSM – Pērn valsts parāds audzis par 500 miljoniem eiro:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/pern-valsts-parads-audzis-par-500-miljoniem-eiro.a312170/

Kas ir valsts parāds?

https://www.kase.gov.lv/valsts-parada-vadiba/kas-ir-valsts-parads

Valsts parāds:

https://lvportals.lv/skaidrojumi/246625-valsts-parads-2012

“Likums par budžetu un finanšu vadību” 35.pants:

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s