Kremlis melo: Latvijas lauku teritorijas plāno pārvērst par poligoniem

Dezinformācija:

Kremļa ziņu aģentūra sputniknewslv.com publicējusi kādas sievietes no Jūrmalas vārdā Inese, kura piedalījās mediķu protestā, pausto informāciju par to, ka Aizsardzības ministrs A. Pabriks pats esot teicis, ka Latvijā katrā novadā vajag pa poligonam. Savukārt, lai poligonus varētu veiksmīgi attīstīt, no lauku rajoniem vajag izdzīvot cilvēkus, jo viņi katrā ziņā traucēs. Inese arī uzsver, ka A.Pabriks kādā intervijā esot sniedzis visai skarbu viedokli un izteicies, ka: “tos vecos jau mēs nevaram tā kā izdzīt, mēs viņiem atļausim tur nomirt”. Pēc Ineses domām tas vairs pat nav cinisms, tas ir reāls genocīds pret valsti.

https://sputniknewslv.com/Latvia/20191110/12734065/Protestu-akcijas-dalibniece-Krievija-musu-vieniga-ceriba.html

Atmaskojums:

Publicētajā rakstā nav nevienas atsauces uz avotiem, kas pierādītu pausto apgalvojumu patiesību. Nav arī īsti skaidrs, kas ir intervētā mediķu protesta dalībniece Inese. Publicētājā video ir redzami fotoattēli un video fragmenti ar cilvēku pūli pie Saeimas un dzirdama tikai sievietes balss, kura pauž Kremļa naratīvus apstiprinošu viedokli un stāsta par tagadējā Aizsardzības ministra A. Pabrika it kā pausto viedokli.

Saskaņā ar pieejamo informāciju karavīru un zemessargu mācību uzlabošanai Latvijā militārie poligoni tiek veidoti, noklājot valsts teritoriju. Ādaži un Alūksne noklāj Vidzemes reģionu, Daugavpils noklāj Latgales reģionu, un par Kurzemes reģiona vietu izraudzīts Skrundas novads. Latvijā pašreiz aktīvi darbojas seši poligoni – Ādažu, Lāčusils, Skrundas pilsētiņa, Šķēdes, Jūrmalciems un Meža Mackeviči. Esošie poligoni tiek paplašināti, atjaunoti un efektivizēti. 2018.gada rudenī plašsaziņas mediji vēstīja par to, ka poligonu attīstība tiek veicināta pārdomāti, bet tas nenozīmē, ka tiek plānots katrā no 110 Latvijas novadiem izveidot poligonu. Nebūt nē! Saskaņā ar sniegto informāciju aizsardzības nozare cenšas attīstīties tā, lai personām, kuras dzīvo Daugavpilī nav jābraukā uz mācībām Ādažos. Tas nozīmē, ka poligoniem ir jābūt stratēģiski izvietotiem, lai atvieglotu karavīru un zemessargu apmācību procesu. A. Pabrika priekštecis Raimonds Bergmanis paskaidrojis, ka piespiedu zemes (teritorijas) atsavināšana netiek pielietota. Poligonu paplašināšana norit mierīgā ceļā, abpusēji vienojoties ar zemju īpašniekiem par visizdevīgākajiem noteikumiem, lai zeme nonāktu valsts īpašumā.

Nav liecību par to, ka tagadējais aizsardzības ministrs būtu paudis citādāku viedokli, nav arī liecību par it kā sniegtu interviju, kurā viņš jebkādā veidā būtu komentējis lauku iedzīvotāju vecuma un mirstības korelāciju nolūkā iegūt teritoriālās platības poligonu izveidei.

Poligoni LV:

http://www.la.lv/kad-adazos-klust-par-sauru

Novadu

http://www.varam.gov.lv/in_site/tools/download.php?file=files/text/Darb_jomas/pasv//Rep_pilsetas_novadu_iedalijums_20142014.xls

Daugavpils poligons:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/poligons-meza-mackevici-daugavpils-novada-klus-par-vienu-no-modernakajam-bazem-baltija.a295414/

Poligonu paplašināšanās:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/paplasinas-poligonu-mezaine-zemju-ipasnieki-satraukti.a290305/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s