Kremlis melo: Zaharova: Latvijā ikvienu krievvalodīgo var pakļaut represijām

Dezinformācija:

Ziņu vietne http://www.eadaily.com publicēja Krievijas ĀM oficiālās pārstāves Marijas Zaharovas viedokli, ka Latvijas varasiestādes uzskata Latvijas krievvalodīgos par apdraudējumu valsts drošībai, īsteno pret tiem represijas un neievēro viņu cilvēktiesības.

https://eadaily.com/ru/news/2019/09/22/zaharova-v-latvii-mogut-lyubogo-russkoyazychnogo-podvesti-pod-repressii

Atmaskojums:

Tendenciozajā rakstā Marija Zaharova atsaucas uz Latvijas Valsts drošības dienesta (VDD) izstrādāto Nacionālās drošības koncepciju, kurā Krievijas īstenotā tautiešu politika minēta kā apdraudējums Latvijas konstitucionālās iekārtas aizsardzībai, bet tālāk jau pilnīgi nesaistīti runā par krievvalodīgo diskrimināciju Latvijā. Krievvalodīgo diskriminācijas jautājums ir skatīts tik daudz reižu, ka nav nekādas jēgas atbildēt uz kārtējiem Zaharovas apmelojumiem. Runājot par nepilsoņu problēmu, jāatgādina, ka Latvijā personas var iegūt pilsonību naturalizācijas kārtībā.

Par Krievijas tautiešu politiku – tie, kas orientējas Krievijas ārpolitikā, nebūs pārsteigti par apgalvojumu, ka Krievija to izmanto savu ārpolitisko mērķu sasniegšanai. Tiem, kas šādu faktu ir palaiduši garām, noderīgi būtu izlasīt pētījumu, kurā analizēti 15 izlūkošanas dienestu izstrādātie ikgadējie pārskati no 2014. līdz 2018. gadam un kurā skaidri aprakstīts, kā Krievija izmanto tautiešus, lai sasniegtu savas imperiālistiskās ambīcijas. Krievijas pārstāve, protams, nevar oficiāli sūdzēties, ka citas valstis Krievijai neļauj sevi izmantot savtīgu mērķu sasniegšanai, tāpēc viņa ērtības labad tautiešu politikas jautājumu pārsvarā ignorē un ķeras klāt Latvijas nomelnošanai, un arī šoreiz Zaharovas kundze ar neko jaunu savos melīgajos apgalvojumos nepārsteidz.

Nacionālās drošības koncepcija
https://likumi.lv/ta/id/309647-par-nacionalas-drosibas-koncepcijas-apstiprinasanu
Naturalizācijas kārtība
https://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsoniba/pilsonibas-registracija/naturalizacija/
Divide and rule: ten lessons about Russian political influence activities in Europe
https://www.nature.com/articles/s41599-019-0227-8

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s