Latvija nevēlas zinošu sabiedrību – Kremlis ziņo, ka mediju cenzūra nu jau pat vairs netiek slēpta

Dezinformācija:

Kremļa melu aģentūras nepagurstoši ziņo par problēmām Latvijā. Šoreiz Federālā ziņu aģentūra riafan.ru, atsaucoties uz Krievijas vēstniecības Latvijā, ievietoto ziņojumu savā „Facebook” lapā ziņo, ka krievvalodīgo telekanālu aizliegums ir vēl viens piemērs stingrai cenzūrai un demokrātijas principu neievērošanai. Publikācijā tiek paskaidrots, ka Latvijas varasiestādes nekautrējas izmantot stingru cenzūru, bloķējot neparocīgus medijus un atsaucoties uz izdomātiem ieganstiem. Līdztekus sputniknewslv.com, atsaucoties uz Krievijas Žurnālistu savienības sekretāru Timuru Šafiru, ziņo, ka Latvijā tiek veikts liels skaits represīvu darbību pret Krievijas medijiem un žurnālistiem. Viņš paudis uzskatu, ka Latvija uzstājīgi tiecas ierobežot ne vien Krievijas plašsaziņas līdzekļu darbu, bet arī savu iedzīvotāju iespējas saņemt alternatīvu informāciju.

https://riafan.ru/1228860-posolstvo-rf-ocenilo-situaciyu-s-zapretom-rossiiskikh-telekanalov-v-latvii

https://sputniknewslv.com/Russia/20191121/12792759/kf-zurnalistu-savieniba-reagejusi-uz-krievijas-telekanalu-aizliegumu-latvija.html

Atmaskojums:

Ziņas par Latvijas valdības izvērstajām darbībām mediju politikas ierobežošanai un izteikto cenzūru parādās tikai Kremļa fanu izplatītajos vēstījumos un „mazo rakstnieciņu” [žurnālistu] fantāzijās. Atliek vien kādam, nebadīsimies šī vārda, idiotam atvērt savu muti, un Kremļa pakaļskrējēji, kuru intelekts atgādina pārkaltušu rozīni, ir uztapinājuši kārtējo „fantastisko” rakstu par represijām pret krievvalodīgajiem žurnālistiem un krievvalodīgās mediju telpas izskaušanu no Latvijas. Jāpiemin, ka citur pasaulē Latvija tiek uzskatīta par vienu no brīvākajām valstīm mediju jomā. Starptautiskās nevalstiskās organizācijas, kas nodarbojas ar politisko tiesību izpēti pasaulē, Freedom House un Reporters Without Borders veiktā analīze norada, ka 180 valstu preses brīvības reitingā Latvija ierindojas 24.vietā, Savukārt Krievija ieņem tikai 149.vietu. Tostarp viens no lielākajiem apdraudējumiem preses brīvībai, saskaņā ar organizāciju veikto analīzi ir viltus ziņuizplatība Latvijā. Turklāt arī Latvijas Republikas Satversmes 100.pants norāda uz to, ka cenzūra Latvijā ir aizliegta. Jāpiemin arī tas, ka šobrīd lielākā daļa atrodamo mediju aktīvi seko līdz valsts politiskajām norisēm un nebaidās izteikt arī diezgan skarbu kritiku, ja Latvijā tik tiešām tiktu izvērsta valstiska mēroga mediju cenzūra, šāda situācija nebūtu reāla.

Reporters Without Borders:

https://rsf.org/en/ranking

Latvijas Republikas Satversme, 100. pants.

https://likumi.lv/ta/id/57980#p100

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s