Kremlis melo: Latvija iekasē naudu par krievu valodas lietošanu

Dezinformācija:

Tādas krievvalodīgo ziņu platformas kā ria.ru, bb.lv, mk.ru, tvc.ru un daudzas citas aktīvi izplatīja vēstījumu par to, ka Latvijā cilvēkiem ir jāmaksā par sarunāšanos krievu valodā.
https://bb.lv/statja/politika/2019/12/30/v-latvii-lyudi-dolzhny-platit-za-razgovory-na-russkom

https://ria.ru/20191231/1563036239.html

https://www.tvc.ru/news/show/id/175627/
https://www.mk.ru/social/2019/12/31/deputaty-latvii-predlagayut-brat-platu-za-razgovory-na-russkom-yazyke.html

Atmaskojums:

Vēstījumi par to, ka Latvija liks cilvēkiem maksāt par krievu valodas lietošanu, Kremlim lojālajos medijos parādās diezgan regulāri. Arī pagājušā gada sākumā krievvalodīgie mediji ziņoja, ka krievu valodai tiks pielāgots akcīzes nodoklis. Protams, tie bija klaji meli. Cilvēki Latvijā savstarpēji var brīvi sarunāties jebkurā valodā – krievu, angļu, zviedru, itāļu, kaut vai ķīniešu. Neviens par to netiek sodīts vai aplikts ar nodokli. Bet tā vietā, lai vienkārši liktos mierā un pieņemtu faktu, ka Latvijā vienīgā valsts valoda ir latviešu valoda un visiem sabiedrības locekļiem nebūt nav nepieciešamības zināt krievu valodu, „mazie Kremlisti”, jau ierastajā manierē, turpina stāstīt saviem aklajiem sekotājiem par Latvijas zvērībām valodas jautājumos.

Jau ir pieredzēts, ka savu vēstījumu paušanai krievvalodīgie mediji izmanto tā sauktos „noderīgos idiotus”, jeb šoreiz rakstnieci un žurnālisti Evu Mārtužu, kas – kā nu sagadījies, kā ne – ir arī Rīgas domes deputāte. Viņa būdama „jaunā konservatīvisma” piekritēja nebaidās paust savus individuālos uzskatus sociālajos tīklos par, viņasprāt, veiksmīga sabiedrības modeļa formu, kurā ir iespēja nopelnīt visiem. Taču jāatzīmē, ka tas ir viens ieraksts sociālajā tīklā Twitter, tā nav viņas pārstāvētās partijas pamatnostādne, nedz arī oficiāls likumprojekts. Tas ir viena radoša cilvēka mākslinieciski pausts uzskats par to, kā, viņasprāt, pasaulei būtu jāfunkcionē. Turklāt apgalvojums ir diezgan aplams, jo personas, kas, piemēram, ieceļo no Āzijas un slikti pārzina angļu valodu, parasti izmanto tulka vai gida pakalpojums, līdz ar to šāds domas lidojums nav nekas jauns. Arī cilvēki, kuri ieceļo no Krievijas vai ir krievvalodīgie ar sliktām jebkādas citas valodas zināšanām, visticamāk izmanto pieejamo tulkošanas biroju palīdzību.

Saskaņā ar Valsts valodas likuma 3.pantu Latvijas Republikā valsts valoda ir latviešu valoda. Šī likuma 2.pants nosaka valsts valodas lietošanu un aizsardzību valsts un pašvaldību iestādēs, tiesās un tiesu sistēmai piederīgās iestādēs, kā arī citās iestādēs, organizācijās, uzņēmumos, izglītības un citās sfērās. Taču likums neattiecas uz valodu lietošanu Latvijas iedzīvotāju neoficiālajā saziņā, nacionālo un etnisko grupu iekšējā saziņā, kā arī reliģisko organizāciju dievkalpojumos, ceremonijās, rituālos un cita veida reliģiskajā darbībā.

https://konservativie.lv/pasvaldibu-deputati/
https://twitter.com/eva53228400/status/1211277802387001346?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1211277802387001346&ref_url=https%3A%2F%2Fsputniknewslv.com%2FLatvia%2F20191231%2F12986644%2FDesmit-eiro-par-piecm-mintm-deputte-piedv-makst-latvieiem-par-krievu-valodu.html

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s