Kremlis melo: Latvija – krievvalodīgo zeme

Dezinformācija:

Kremļa ziņu aģentūra kp.ru, atsaucoties uz Fonda „Russkiy Mir” valdes priekšsēdētāju Vjačeslavu Nikonovu (Вячеслав Никонов), kurš komentējis izglītības reformu Latvijā, ziņo, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir krievvalodīgie. Jo Latvijā visi runā krieviski, savukārt latviski – ne visi prot. Tā dēļ viņš izglītības reformu sauc par aparteīda politiku un zvērīgu diskrimināciju.

https://www.kp.ru/daily/27062.5/4130586/

Atmaskojums:

Saskaņā ar Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) publicēto informāciju 60,8 % Latvijas iedzīvotāju dzimtā valoda ir latviešu. 2017. gada aptaujā iegūtie rezultāti rāda, ka 61,3 % iedzīvotāju mājās runāja latviski, savukārt ikdienā krieviski runājošo īpatsvars bija 37,7 %. Saskaņā ar CSP šis sadalījums nav būtiski mainījies kopš 2011. gada, kad tautas skaitīšanā tika noskaidrota Latvijas iedzīvotāju mājās lietotā valoda. Turklāt 2019.gada dati par iedzīvotāju skaitu pēc tautības arī norāda uz V.Nikonova vājajām zināšanām par Latvijas iedzīvotāju sastāvu, jo saskaņā ar pieejamajiem datiem krievu tautības iedzīvotāju Latvijā ir ~2,5 reizes mazāk kā latviešu. Pat tad, ja ņemtu vērā to, ka liela daļa iedzīvotāju, kas ir ukraiņi un baltkrievi, arī tiek pieskaitīti pie krievvalodīgajiem – to skaits ir par divām reizēm mazāks kā latviešu.

Capture.PNG

Kas attiecas uz izsenis slavenajiem apgalvojumiem par Latvijas aparteīda politiku, jāatgādina, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā visi cilvēki ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Izglītības reforma nekādi nenorāda uz diskrimināciju vai aizliegumiem lietot krievu valodu, bet gan uz mērķi saglabāt latviešu valodu un kultūru.

https://www.csb.gov.lv/lv/statistika/statistikas-temas/iedzivotaji/meklet-tema/2747-608-latvijas-iedzivotaju-dzimta-valoda-ir-latviesu

http://data1.csb.gov.lv/sq/33811

https://likumi.lv/ta/id/57980-latvijas-republikas-satversme

https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/2942-infografiki-par-pareju-uz-macibam-valsts-valoda

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s