Kremlis melo: VDD – Latvijas Politiskā policija

Dezinformācija:

Kremļa melu aģentūra lv.sputniknews.ru, atsaucoties uz Vladimira Lindermana un Mihaila Gubina (turpmāk „L&G”) interviju, VDD (Valsts drošības dienests) apzīmē ar nosaukumu „Politiskā policija”. Publikācijā secināts, ka Latvijai nav vajadzīgs tāds dienests kā VDD, jo nevienā ES (Eiropas Savienības) valstī nav tādas instances kā „Politiskā policija”, kas kontrolē pilsoņu politisko noskaņojumu. Tāda ir palikusi tikai Baltijas valstīs, kur tiek izvērsta krievvalodīgo žurnālistu un aizstāvju vajāšana.

https://lv.sputniknews.ru/politics/20200131/13150358/Kto-upravlyaet-Latviey-Linderman-o-tom-chto-davno-izzhili-v-drugikh-stranakh-ES.html

Atmaskojums:

Jāatzīst, ka L&G paustie apgalvojumi par to, ka nevienā ES valstī nav tādas iestādes kā „Politiskā policija”, jau ir daļa no pašu censoņu sastāstīto melu atmaskojuma. Kā zināms, Latvija, Lietuva un Igaunija, kas pazīstamas arī kā Baltijas valstis, kopš 2004.gada ir pilntiesīgas ES locekles. Kas nozīmē, ka šīs valstis ievēro un pilda tādas pašas likuma normas kā pārējā ES. Līdz ar to, nākas secināt, ka L&G izklāstītajos apgalvojumos nedaudz trūkst racionalitātes, jo, ja jau nevienā ES valstī – tad nevienā.

 Turklāt saskaņā ar normatīvajiem aktiem, VDD kompetencēs neietilpst pilsoņu politiskā noskaņojuma kontrole. Šķiet, L&G nedaudz sajaukuši LKS (Latvijas Krievu Savienība) sociopātiskās manipulācijas ar Latvijas krievvalodīgo sabiedrību un VDD veiktās darbības Latvijas valsts drošības aizsardzības veicināšanā un nodrošināšanā.

Atsaucoties uz Valsts drošības iestāžu likumu – VDD ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša valsts drošības iestāde, kas veic pretizlūkošanu un iegūst informāciju no dažādiem avotiem, analizē to, informē valsts augstākās amatpersonas par identificētajiem riskiem nacionālajai drošībai, kā arī veic darbības to neitralizēšanai. Tāpat VDD kompetencē ietilpst arī valsts noslēpuma aizsardzības pasākumu īstenošana, valsts konstitucionālās iekārtas un ekonomiskās drošības interešu aizsardzība, pretterorisma pasākumu īstenošana un koordinēšana, kā arī valsts augstāko amatpersonu aizsardzība. Turklāt VDD mājaslapā ir pieejamas saites arī uz citu valstu drošības un izlūkošanas dienestiem, piemēram, Zviedrijas, Francijas, Vācijas u.c..

ES valstu saraksts:

https://europa.eu/european-union/about-eu/countries_lv#tab-0-1

Valsts drošības iestāžu likums:

Valsts drošības dienests:

https://vdd.gov.lv/lv/vispariga-informacija/par-mums/

VDD

https://vdd.gov.lv/lv/noderigi/saites/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s