Kremlis melo: Baltijas valstu attīstība notika pateicoties PSRS investīcijām

Dezinformācija:

Kremļa melu aģentūra lt.sputniknews.ru ziņo, ka Krievijas Federācija „finansiāli baroja” Baltijas valstis Padomju Savienības gados. Tā veica milzīgu ieguldījumu Baltijas reģiona infrastruktūras, ekonomikas un sociālās sfēras attīstībā. Publikācijā arī tiek uzsvērts, ka Baltijas valstis netika okupētas, bet gan pievienojās padomju savienībai brīvprātīgā ceļā. Līdz ar to KF Starptautiskās komitejas padomes locelis Oļegs Morozovs paudis viedokli, ka Baltijas valstīm nav tiesību prasīt jebkādu kompensāciju par “okupāciju”, bet gan pašām būtu jāatmsksā tas, ko KF ir ieguldījusi šo valstu attīstībā.

https://lt.sputniknews.ru/russia/20200207/11290986/V-Gosdume-napomnili-kak-regiony-RF-kormili-Pribaltiku-v-gody-SSSR.html

Atmaskojums:

Par “okupācijas nebija” tēmu esam runājuši gana daudz, kā zināms no iepriekšējiem rakstiem, okupācija tomēr bija un par to liecina pietiekami daudz dokumentu.

Savukārt, Kremlim tik mīļos apgalvojumus par PSRS kā “māti barotāju un dzīvības uzturētāju” mazajām Baltijas valstīm atspēko Latviešu vēsturnieks Gatis Krūmiņš, kurš pilnībā apgāž Kremļa jau gadiem kūrēto propagandu par to, ka PSRS laikos Baltijas valstīm klājās daudz labāk, jo Krievija investēja milzum daudz līdzekļu, lai attīstītu mazās un neko nespējīgās valstiņas.

Analizējot PSRS Valsts bankas pārskatus no 1946. līdz 1991. gadam, vēsturnieks Gatis Krūmiņš atklājis, ka situācija ir absolūti pretēja tam, kā to pasniedz KF. Veiktais pētījums liecina, ka visas Baltijas valstis padomju okupācijas laikā kopējā katlā iemaksāja vairāk, nekā saņēma atpakaļ. Piemēram, Latvijas PSR teritorijā gūtie ieņēmumi bija par 18,8% lielāki nekā izdevumi, un šī starpība nonāca PSRS budžetā.

https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/vesture/mits-par-psrs-investicijam-padomju-latvija-cik-latvija-nopelnija-un-cik-ieskaitija-centralaja-budzeta.a209689/

Turklāt lielākā daļa Baltijas valstu veikto iemaksu tika novirzīta PSRS militāro un represīvo struktūru uzturēšanai, nevis valstu attīstīšanai. Principā, Baltijas valstis subsidēja citus Padomju Savienības reģionus, tādējādi uzņemoties PSRS budžeta donoru lomu. Līdz ar to gribētos teikt – nevis Padomju Savienība “baroja” Baltiju, bet gan Baltija “baroja” Padomju Savienību.

AVOTI:

Padomju okupācija:

https://kremlismelo.com/2019/09/05/augusta-pasakas-par-baltijas-valstu-brivpratigu-pievienosanos-psrs/

Gatis Krūmiņš – veiktais pētījums:

Click to access lv_psrs_norekini2016_final_eng_final.pdf

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/petijums-arhivu-dokumenti-apgaz-mitu-par-psrs-investicijam-latvija.a207642/

https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/vesture/mits-par-psrs-investicijam-padomju-latvija-cik-latvija-nopelnija-un-cik-ieskaitija-centralaja-budzeta.a209689/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s