Kremlis melo: Latvija joprojām izstumj krievvalodīgos

Dezinformācija:

Kremļa melu aģentūra lv.sputniknews.ru atsaucoties uz politologa un publicista Vadima Giļa komentāriem par Valsts kancelejas vadītāja Jāņa Citskovska teikto, ka krievvalodīgajiem ir tikpat lielas iespējas iegūt darbu valsts pārvaldē kā latviešiem, ziņo, ka tādās pilsētās kā Daugavpils un Rēzekne algas valsts pārvaldē ir augstākas nekā privātajā sektorā. Turklāt, ņemot vērā to, ka Latvijas provincēs valda augsts bezdarbs un zemākas algas – iespēja strādāt valsts sektorā ir ļoti vilinoša. Taču, lai tur tiktu, ir nepieciešamas pazīšanās un arī tad krievvalodīgajiem izredzes iegūt darbu ir ļoti zemas, jo tur pamatā strādā tikai latvieši, līdz ar to priekšroka tiek dota ne-krieviem.

https://lv.sputniknews.ru/radio/20200218/13242531/gilis-naskolko-slozhno-russkim-popast-gossluzhbu-latvia.html

Atmaskojums:

Līdzīgi iebildumi par to, ka krievvalodīgos Latvijā nepielaiž pie valsts vadīšanas, mediju ēterā izskan visai bieži. Gana daudz runāts arī par to, ka, iegūstot Latvijas pilsonību, krievvalodīgajiem valsts iedzīvotājiem ir visas iespējas iet politikā un uzsākt aktīvu dalību valsts sektorā. Pat „Jabloko” frakcijas vadītājs Sanktpēterburgas Likumdevēju asamblejā Boriss Višņevskis paudis uzskatu, ka arī krievvalodīgie Latvijā var būt pilntiesīgi dalībnieki valsts politiskajā dzīvē, kā piemēru minot Nilu Ušakovu un viņa ilggadējo vadību Rīgas domē.

Nils  gan nav vienīgais krievu tautības politiķis, kas jau ilgstoši darbojas Latvijas politikā. Arī sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa”  deputāti Sergejs Dolgopolovs un Valērijs Agešins un daudzi citi, kas pēc tautības ir krievi, jau ilgstoši un ar panākumiem darbojas politikā. Turklāt V.Agešins ieņem vairākus amatus Liepājas domē, kur ir  daudzkārt zemāks krievu tautības iedzīvotāju skaits kā Rēzeknē un Daugavpilī. Savukārt Daugavpilī krievu tautības personu ir aptuveni 2,4 reizes vairāk nekā latviešu. Rēzeknē iedzīvotāju skaits pēc tautības izlīdzinās.

CSP: http://data1.csb.gov.lv/sq/34475

Turklāt, ja aplūkotu pilsētu domes darbinieku kontaktu un domēs ievēlēto deputātu sarakstus, ir vairāk nekā skaidrs, ka darbinieki netiek dalīti pēc tautības, bet gan pieņemti darbā pēc to reālajām spējām. Arī domēs ievēlēto deputu politiskie uzskati savstarpēji līdzsvarojas, turklāt deputāti netiek iecelti, bet gan ievēlēti un katras partijas pārstāvji konkrētā domē tiek sadalīti atbilstoši vēlēšanu rezultātiem. Un šeit mēs atkal atgriežamies pie tēmas par Latvijas pilsonības iegūšanu, kas būtībā nav ļoti sarežģīts process. Ar naturalizācijas kārtību var iepazīties Pilsonības likuma otrajā daļā, turklāt tāpaša likuma 4.pants nosaka, ka Latvijas pilsoņi neatkarīgi no pilsonības iegūšanas veida tiesībās un pienākumos ir vienlīdzīgi. Tā kā tie nepilsoņi, kas turpina čīkstēt par politisko tiesību trūkumiem  – PAŠI VIEN ESAT VAINĪGI.

AVOTI:

Raksts:

https://bb.lv/statja/politika/2020/02/22/rossiyskiy-politolog-v-latvii-net-pritesneniya-russkih

Centrālā vēlēšanu komisija:

https://sv2018.cvk.lv/pub/Candidates/Candidate?id=p%2FVuugBuQ06HBOCUX1o%2FvQ%3D%3D

https://sv2018.cvk.lv/pub/Candidates/Candidate?id=95u%2FoFEABJXBCZZYtZWu6w%3D%3D

Centrālā statistikas pārvalde:

http://data1.csb.gov.lv/sq/34475

Pilsonības likums:

https://likumi.lv/ta/id/57512-pilsonibas-likums

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s