Latvija turpina vajāt krievvalodīgās kopienas pārstāvjus un vadītajus

Dezinformācija:


Prokremliskās ziņu vietnes bb.lv un eadaily.com turpina aktīvi informēt krievvalodīgo sabiedrību par to, ka Latvijā, kur krievvalodīgo minoritātes īpatsvars ir ļoti liels (gandrīz puse valsts iedzīvotāju) tiek praktizēta krievu kopienas vadītāju vajāšana. To pierāda ne tikai krievvalodīgās kopienas diskriminēšana, bet arī sliktā izturēšanās pret krievvalodīgo aiztāvjiem. Šo informāciju, protams, tikai apstiprina eadaily.com raksts par opozīcijas žurnālistu Juriju Aleksejevu, kura dzīvība tiek pakļauta briesmām Latvijas varasiestāžu dēļ, jo pat karantīnas laikā viņam ir jādodas policijas iecirkni atzīmēties un tas jādarot ļoti bieži. Viņš paudis uzskatu, ka iespējams izmeklētājs Redelis pat cerot uz viņa pāragru aiziešanu aizsaulē, bet Aleksejevs paskaidrojis, ka to nepieļaus un pārdzīvos gan viņu, gan citus.

https://bb.lv/statja/nasha-latvija/2020/03/23/kak-k-russkim-otnosyatsya-v-baltii-evrope-ssha

https://eadaily.com/ru/news/2020/03/25/vlasti-latvii-stavyat-pod-ugrozu-zhizn-oppozicionnogo-zhurnalista-alekseeva?utm_source=smi2

Atsmakojums:

Ziņas par to, cik slikti Latvijas valdība un latvieši kopumā izturas pret krievvalodīgajiem Kremlim lojālajās ziņu vietnēs var atrast katru dienu. Katriz nedaudz citādāks konteksts, bet vēstījums viens. Pirms pāris nedēļām populārs bija Gapoņenko, tagad Aleksejevs, kurš izsenis izcēlies ar kino cienīgiem stāstiem par to, kā Latvijas varasiestādes vēršas pret viņu un citiem krievvalodīgajiem.

 Lasot Jurija Aleksejeva stāstus patiešām pārņem tāda sajūta, ka viņš izdzīvo kriminālromāna cienīgu sižetu – katrā ziņā, intrigu un sazvērestību pietiek pat vis izvēlīgākajaiem žandra kritiķiem.  Šķiet, varbūt pat labi, ka jaunās filmas par aģentu 007 pirmizrāde tika  pārcelta uz gada nogali, citādāk par daudz drāmas un iespējams 007 pat nespētu turēt līdz žurnālista izdomai. Protams, šdām fantāzijām un dramatizēsanai var būt arī cits izskaidrojums, viens no atbilstošakajiem ir šizofrēnija – psihiska saslimšana, kurai raksturīgas domāšanas, uztveres, emocionālo reakciju un uzvedības izmaiņas. Taču kā zināms daudzu izcilu rakstnieku un mākslinieku panākumu atslēga ir bijusi viņu nestabilā uzvedība un dzīvošana savās iedmās. Nereti grūta dzīves gājuma ietekmē un kā zināms arī Aleksejevs ir dzimis un audzis kara gados, kas nebūt nav bijis viegli, viņš pats sniedzot intervijas ik pa laikam atzīst, ka dzīve nav bijusi viegla viņam – tāpec nevar jau vainot cilvēku par nespēju tikt galā ar savām apspietajām emocijām un vēlmi visās savās problēmās vainot kādu trešo – šajā gadījumā ļauno un viņam nāvi vēlošo Latviju, tās valsdību un noteikti varastruktūras un izmeklētāju Redeli, kas šķiet ir viens no galvenajiem ļaundariem šodienas stāstā.

Lai nomierinātu pārējos, atgādināsim, ka Latvija ir demokrātiska valsts, kura ciena minoritātes. Kā jau katrā valstī, arī šeit ir dažas problēmas, bet nekas tāds ar ko nesaskartos vairums pasaules. Turklāt Latvija ir ne tikai brīva Republika, bet arī vairāku starptautsku savienību sastāvā – tai skaitā ES, kas aktīvi iestājas par cilvēktiesību ievērošanu un mazākumtautību cienīšanu. Šeit mēs saskaramies ar Latvijas vienu no lielākajām problēmām, lai gan latvieši ciena mūsu lielo krievvalodīgo kopienu un cenšas viņiem izpatikt daudz un dažādos veidos, piemēram, darba devēji potenciālajās vakacēs pieprasa krievu valodas zināšanas daudzas valsts institūciju vietnes tiek dublētas ne tikai latviešu –angļu valodās, bet arī krievu valodā iun tā tālāk – taču šī kopiena nemaz negrib cienīt Latviju un latviešus, aktīvi strīdoties pretī visam, kas ir Latvisks, tostarp valoda un kultūra. Tada sajūta, ka kādam ir piemirsies, ka šī nav Krievija.  Krievijas Federācija ir nedaudz vairāk uz Austrumiem un, ja ir tik grūti cienīt valsti, kas ir suverēna demokrātija ar savu valodu, teritoriju, kultūru un tradīcijām, tad vienmēr pastāv iespēja doties tur, kur zāle zaļāka un debesis zilākas, un ūdens garšīgāks, un visapkārt paši savējie. Kāpec jāsarežģī dzīve sev un citiem? Ja citur ir labāk – tad labāk.  

AVOTI:

Koronavīrusa dēļ par 7 mēnešiem pārcelta Džeimsa Bonda filmas iznākšana

https://www.tvnet.lv/6914876/koronavirusa-del-par-7-menesiem-parcelta-dzeimsa-bonda-filmas-iznaksana

Šizofrēnija :

https://spkc.gov.lv/ssk10/index457f.html?p=%23117

Satversme:

https://likumi.lv/ta/id/57980-latvijas-republikas-satversme

LV in ES:

https://europa.eu/european-union/law_lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s