A.Nosovičs melo: Baltijas valstis neizturēs COVID-19 izraisīto ekonomikas krīzi

Dezinformācija:


Prokremliskā ziņu vietne rubaltic.ru turpina izklaidēt savus kvēlos sekotājus ar ziņām par to kā COVID-19 iznīcinās Baltijas valstu ekonomikas. Tiek ziņots, ka koronavīruss uzbrūk visiem Baltijas valstu pēcpadomju laika izveidotajiem pamatiem. Ņemot vērā ar koronavīrusu saistīto ekonomisko krīzi tiek paredzēts, ka ES radikāli samazinās subsīdijas Baltijas valstu lauksaimniecības un infrastruktūras projektiem, piemēram, Rail Baltica. Turklāt nevar izslēgt  arī to, ka ES pilnībā pārtrauks Austrumeiropas valstu subsidēšanu. Līdz ar to tiek pieļauts, ka Baltijas valstis var nepārdzīvot ar koronovīrussu saistīto krīzi.

https://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/19032020-koronavirus-vyzval-katastrofu-pribaltiki/

Atsmakojums:

Šis gadījums saskan ar atkārtotajiem prokremliskajiem stāstījumiem par sociālekonomisko degradāciju Baltijas valstīs pretstatā viņu apgalvotajai labklājībai PSRS laikā. Raksta autoram, saulespuķu žļembātājiņam A.Nosovičam (Александр Носович) šī tēma visnotaļ nav sveša. Vēl viņam patīk aktīvi izplatīt tādus Kremļa narratīvus kā – ES sabrukums dēļ koronavīrusa epidēmijas, Baltijas valstu izmiršana un nespēja izdzīvot bez Krievijas stiprās plaukstas, kas vienmēr gatava noķert krītošos pabērnus, ES ļaunais bubulis, kas atņēmis Baltijai rūpniecību, laiksaimniecību un pat iedzīvotājus un vēl daudzas citas intelektuāli aprobežotas pasakas par “māsu Krieviju un Antiņzemi Baltiju”. Zinot patiesību, gribētos gan teikt, ka ir otrādāk, bet viņi jau to nesapratīs, jo A.Nosovičš zina labāk.

Tomēr atgriežoties pie COVID-19 “absolūti iznīcinātās ekonomikas” un Baltijas valstu nespējas pārdzīvot zaudējumus, jāatgādina, ka Baltija nav vienīgā valsts, kurā plosās koronavīruss. Šī ir vispasaules problēma un neviens arī neapgalvo to, ka pēc zināma laika vairakas pasaules valstis neizjutīs ekonomikas lejupslīdi vai nesaskarsies ar atsevišķām problēmām, taču brīdī, kad tas notiks – katra valsts to arī risinās atbilsotoši savām iespējām. Turklāt apgalvojumiem, ka Baltijas valstis būs tās, kuras sabruks dēļ “kovida”, nav pilnīgi nekāda seguma. Arī 2008.gadā vairākas valstis skāra ekonomiskā krīze un atkopšanās bija smaga ne tikai Baltijai, bet ārī daudzām citām valstīm. Neskatoties uz to Latvija, Lietuva un Igaunija spēja atgūties un sakārtot savas ekonomikas. Arī Eurostat statistika liecina par to, ka faktiski visu trīs Baltijas valstu ekonomiskā situācija ir spēcīga un tas ir redzams arī vadošajos ekonomikas izaugsmes rādītājos starp ES valstīm. Ja ir plašāka vēlēšanās iepazīties ar pēdējo gadu ekonomiskajiem rādītājiem ES, to var izdarīt šeit: pēdējo gadu dinamika.

https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/tec00115/default/table?lang=en

AVOTI:

https://www.rubaltic.ru/article/?author=%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80+%D0%9D%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Real GDP growth rate – volume:Percentage change on previous year

Real GDP growth rate – volume

https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/tec00115/default/table?lang=en

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s