COVID-19 nav mainījis neko – Latvija joprojām turpina vajāt krievvalodīgos un ierobežot to tiesības

Dezinformācija:

Melu aģentūra Sputnik Kremļa vēstījumu labākai nodošanai savai publikai izmanto atsauces uz Latvijas krievvalodīgajiem ekspertiem visās jomās. Viens no tādiem ir Vladimiru Lindermani (Владимир Линдерман). Aprīļa sākumā Vladimirs atkal ir runājis, atgādinot krievvalodīgajai auditorijai par mitoloģisko Latvijas Specdienestu bubuli, kurš turpina iebiedēt krievvalodīgos. Viņš paudis uzskatu, ka ierosinātās lietas pret Latvijā dzīvojošajiem krievvlodīgo aizstāvjiem ir “tīrākais” pierādījums tam, ka Latvijas specdienesti ir gatavi sodīt jekuru krievvalodīgo par jebkādām aktivitātēm krievvalodīgo tiesību aizstāvības jomā. Neviļus viņš norāda, ka, lai gan lielāko daļu no izvirzītajām apsūdzībām pierādīt neizdodas, cilvēks savu sodu jau ir saņēmis, jo process līdz nevainības pierādīšanai nav viegls un prasa gan laiku, gan pacietību – kā tas bijis gan viņa, gan viņa cīņubiedru gadījumā.

https://lv.sputniknews.ru/radio/20200416/13570204/Boreshsya-svoi-prava-bud-gotov-sest-Linderman-kak-Latviya-zapugivaet-russkikh.html

Atmaskojums:

Par šo tēmu runāts jau gana daudz. Krievvlodīgo vajāšana un specdienestu izvērstās aktivitātes pret krievvalodīgo tiesību aizstāvjiem Kremlim lojālajiem medijiem un to atbalstošajiem saulespuķu grauzējiem ir ir ļoti mīļa tēma – īpaši Vladimiram, kurš ne vienu reizi vien saķēries ar varasiestādēm.

Vladimiram ļoti patīk runāt par dažādām brīvībām, cilvēktiesībām un cieņu, taču pašam nebūt nepatīk cienīt citus, piemēram tautības, kas nav krievvalodīgas. Arī viņa izpartne par brīvību un pašnoteikšanos ir abšaubāma, jo pašlaik viņš nav izdarījis vai pateicis neko tādu, kas spētu pārliecināt par viņa ideju, domu un vērtību autentiskumu. Viņa līdz šim “paveiktais” norāda vien uz to, ka tur kur būtu jāparādās personībai no Vladimira ārā lien vien bars ar kremļa lipīgajiem tarakāniem, kas ar saviem mazajiem taustekļiem sajūt lētticīgu tautieti un iemājo arī viņa mazajā ego, pārvēršot to par Kremļa melu mašinērijas upuri un Vladimira cīņu biedru.

Taču tiem kuru domas un idejas vēl nav samaitātas Kremlis Melo atgādina, ka Saskaņā ar Satversmi Latvija ir neatkarīga, demokrātiska un tiesiska valsts. Turklāt Satversmes 91.pants skaidri norāda, ka cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas. To apliecina ne tikai Latvijas likumdošanas akti, bet arī dažādu ekspertu un institūciju sniegtie viedokļi un dati, kas iekļaujas starptautiskās statistikas izstrādē. Kā, piemēram, Freedomhouse indekss, kurš norāda uz to, ka Latvija ir viena no brīvākajām pasaules valstīm. Arī  Social Progress Index , Democracy Index ,Index of Economic Freedom un citi rādītāji, kas apgāž Kremļa melīgo pakalpiņu izplatīto informāciju par Latvijas varasiestāžu aktivitātēm vērstām pret krievvalodīgajiem vai to tiesību azstāvjiem.

Turklāt Latvijas likumdošanā ir ļoti daudz likumu, kas aizliedz diskrimināciju vai naida kurināšanu. Proti, Latvijas Krimināllikums nosaka to, ka persona tiek sodīta par darbībām, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, par diskrimināciju rasu, nacionālās, etniskās vai reliģiskās piederības dēļ, kā arī par darbību, kas vērsta uz naida vai nesaticības izraisīšanu. Līdztekus Krimināllikumam ir vēl daudz citas normas un likumi, kuri skar diskriminācijas aizliegumu. Dīvainā kārtā mazie Kremlini redz visu citu kļūdas un norej tos, kuri pauž Kremlim pretējus vēstījumus, bet savas izdarības un izrunāšanos, kas vedina uz etniskā naida kurināšanu vai manipulācijām ar lētticīgākajiem gan atsakās ieraudzīt, jo viņi taču nāk no senas impērijas un ir lieli un vareni vīri un sievas, kas vēl ne tik sen atpakaļ lepojās ar tādiem tituliem kā piemēram, Мать-героиня un Герой Социалистического Труда – tas nekas, ka impērija tagad kļuvusi par destruktīvu fasādes demokrātijas paraugpiemēru un saviem tautiešiem palīdz tik vien kā degradējot to domāšanu. Ar noderīgo idiotu, pašpasludinato ekspertu visās jomās, palīdzību piesārņo lētticībnieku mzās smadzenītes ar viltus ziņām un ticībam.

Satversme:

https://likumi.lv/ta/id/57980-latvijas-republikas-satversme

Freedomhouse index – Latvia

Social Progress Index 2019

https://www.statista.com/statistics/256975/worldwide-index-of-social-progress/

The Economist Intelligence Unit’s Democracy Index

https://infographics.economist.com/2017/DemocracyIndex/

Economic Freedom index 2019

http://www.heritage.org/index/ranking/

Krimināllikums (78, 149 un 150 pants)

https://likumi.lv/ta/id/88966-kriminallikums

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s