Alfrēds Rubiks melo: Latviju nelikumīgi izveda no PSRS

Dezinformācija:

Kremļa melu aģentūra lv.baltnews.com, atsaucoties uz PSRS un Latvijas politiķi Alfrēdu Rubiku, ziņo, ka Latvija nelikumīgi izstājās no PSRS. Publikācijā minēts, ka A.Rubiks, runājot par Latvijas neatkarības atjaunošanu uzsvēris, ka 1991. gadā LPSR organzētajā referendumā par Latvijas neatkarību, pilsoņiem uzdotais jautājums, pēc juridiskā viedokļa, esot bijis nepareizs. Viņš paskaidrojis, ka cilvēkiem bijis jāatbild uz  jautājumu: “Vai jūs esat par demokrātisku un neatkarīgu Latviju?”, pēc Rubika domām jautājums ir bijis nekorekts, jo  runa nekad nav bijusi par brīvību, cilvēki ir maldināti. Viņš jau sākumā ir sapratsis, ka referenduma galvenais mērķis ir bijis pamest PSRS ”drošo jumtu”, lai aizietu zem NATO “drošā jaumta”. No kā var secināt, ka referenduma rezultāti ir maldinoši, jo cilvēkiem tika solīta brīva Latvija, bet tā vietā tika saņemts NATO.

https://lv.baltnews.com/Saeima_elections/20200504/1023875739/Alfred-Rubiks-Latviyu-nezakonno-vyveli-iz-SSSR-chtoby-zatem-na-etom-nazhitsya.html

Atmaskojums:

Alfrēds Rubiks ir viens no vecākajiem un neatlaidīgākajiem Kremļa vēstījumu izplatītājiem, patiesībā, tā vien šķiet, ka viņa minētie argumenti un idejas lv.baltnews.com publicētajā rakstā nav maniījušās kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas un uz jebkāda satura jautājumiem vienīgā iespējamā atbilde ir par to, cik PSRS laikos vis bija labi un kā Latviju okupēja ļaunais KF doppelgangers (ļaunais dvīnis) ASV. Tas, ko viņš katru reizi aizmirst piebilst ir LPSR (Latvijas Padomju Sociālistiskā Republika) milzīgie finansu zaudejumi un absolūti ierobežota vara pieņemt jebkādus lēmumus, kas nekalpoja “Lielā brāļa” vajadzībām.

Saskaņā ar Vidzemes Augstskolas rektora Gata Krūmiņa aprēķiniem, kas veikti, balstoties uz arhīvos atrastiem dokumentiem. PSRS okupācijas režīms no Latvijas un pārējām Baltijas valstīm ir saņēmis vairāk, nekā tajās ieguldījis. Pēc viņa aprēķiniem laika posmā no 1946.gada līdz 1990.gadam Latvijā tika iztērēts par 15,961 miljardiem rubļu mazāk nekā šajā teritorijā tika iegūts. Nerunājot par absolūto cenzūru un jebkādas brīvības ierobežojumiem. Neaizmirsīsim arī par vienu no PSRS varas balstiem, kas raksturojama kā īpaši represīva varas struktūra – tautā saucamā “Čeka”, kas ir atbildīga par tūkstošu Latvijas pilsoņu nāvi, fiziskām un morālām ciešanām. Jāatzīst “ļoti drošs jumts” tiem, kas sadisti un mazohisti.

Protams, vienmēr atradīsies kāds gudrinieks, kas akli bļaustīsies, ka atrasties NATO vai ES nenozīmē brīvību, jo arī šeit ir jāatvadās no dažiem finansu līdzekļiem, kurus varētu izlietot labāk un jāvadās tikai un vienīgi pēc viņu noteikumiem. Taču šie bļāvēji savā aprobežotajā apziņas koridorā absolūti neredz to, ka pretēji PSRS struktūrām, NATO atver jaunas iespējas ne tikai valstu infrastruktūru attīstībai un ekonomikām, bet arī iedzīvotājiem, kuri ir tikai ieguvēji – sākot jau tik vien kā ar papildus darba vietām un izaugsmes iespējām.  Arī militārajā dienestā esošajiem paveras iespējas attīstīt savas zināšanas un dalīties starptautiskā pieredzē. Turklāt NATO vai pat ES nenozīmē, ka valstis jebkādā veidā zaudē savu suverenitāti vai pašnoteikšanos. Absolūti nē. Katrā dalībvalstī ir savi likumi un to normas, kas darbojas neatkarīgi no partneriem. Protams, tas neizslēdz arī starptaustiskas likuma normas, kuras ir obligatas visām dalībvalstim, taču pasaulē jebkurā gadījuma ir grūti atrast valsti, kura starptaustiski nav nekādi siastīta un dzīvo tikai un vienīgi pēc saviem noteikumiem. Pat KF, lai kā viņiem arī negribētos atgriezties imperiālisma siltajās skavās, tas neizdodas, jo starptaustiskās attiecības grūti izveidot bez abpusējām norunām un nolīgumiem. Kas attiecas uz represijām, bez Kremļa melu aģentūru publikāciju izplatītajiem vēstījumiem, nekur citur nav dzirdēts, ka NATO uz savu Satrpatustisko štābu ved dalībvalstu iedzīvotājus, lai spīdzinātu un pratinātu un izskaustu jebkādu negatīvu viedokli par struktūru. Pretēji tam – NATO veicina demokrātiskās vērtības un sniedz tās dalībvalstīm iespēju konsultēties un sadarboties ar aizsardzību un drošību saistītos jautājumus, lai risinātu problēmas, veidotu uzticību un ilgtermiņā novērstu konfliktus.

Lai gan biežī sanāk atkārtoties, atgādināsim, ka Satversmes 91.pants skaidri norāda, ka cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas un ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska valsts, kuras suverēnā vara pieder tautai.  To apliecina ne tikai Latvijas likumdošanas akti, bet arī dažādu ekspertu un institūciju sniegtie viedokļi un dati, kas iekļaujas starptautiskās statistikas izstrādē. Kā, piemēram, Freedomhouse indekss, kurš norāda uz to, ka Latvija ir viena no brīvākajām pasaules valstīm.

No tā visa izriet, ka 1991.gada referendums, tautai tomēr atnesa solīto un palīdzēja attīstīties, neizmantojot represijas un brīvības ierobežojumus, bet gan sniedza jaunas iespejas. Ja Alfrēda onkulim tik ļoti tīk domāt, ka PSRS laikos tomēr bija labāk, tad varbūt lai viņš pamēģina apciemot mūsu sarkano kaimiņu (KF), klīst baumas, ka tur represijas, cenzūra un ierobežojumi, kas mijas ar ārprātigu nabadzību mājsaimniecībās un absolūtu sabiedrības degradāciju joprojām cieņā.

Pētījums par PSRS finansu izlietojumu BV:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/petijums-arhivu-dokumenti-apgaz-mitu-par-psrs-investicijam-latvija.a207642/

Par Čeku:

http://okupacijasmuzejs.lv/lv/apmekle/izstade-cekas-vesture-latvija/kas-bija-ceka/

NATO ir:

https://www.nato.int/nato-welcome/index_lv.html

Freedomhouse index – Latviahttps://freedomhouse.org/report/countries-world-freedom-2019?order=field_fiw_aggregate_score&sort=desc

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s