Kremlis melo: Molotova-Ribentropa pakts neizraisīja Otro pasaules karu

Dezinformacija:

Kremļa melu aģentūras nepagurstoši turpina izplatīt vēstījumus saistībā ar Molotova – Ribentropa paktu un tā sekām. Šī gada jūnija sākumā viens no Kremļa dezinformācijas avotiem РИА Новости ziņoja, ka KF Valsts domei atklātā vēstulē ir lūgts atcelt rezolūciju, kurā nosodīts Molotova-Ribentropa pakts (MRP), jo šāds lēmums ticis pieņemts zem politiskā spiediena un tas tikai izkropļo vēsturi. Turklāt MRP starptautiskais nosodījums tikai pastiprina ticību maldīgajām ilūzijām par leģitīmu Baltijas valstu atdalīšanos no PSRS. Attaisnojumam, kāpēc KF parakstīja MRP, tiek minēts, ka tā laika diplomātijā slepenu protokolu noslēgšana pamatā bijusi ierasta prakse. Turklāt attiecīgais protokols nekādā veidā nav paredzējis citu valstu robežu mainīšanu, kur nu vēl ar militāru spēku. Tiek uzsvērts, ka protokoli neparedzēja Polijas sadalīšanu, Besarābijas, Bukovinas un Baltijas valstu pievienošanos PSRS – šāda pieeja neatspoguļo faktiskos notikumus. Saskaņā ar Krievijas vēsturnieku sniegto informāciju PSRS līgumu ar Hitlera Vāciju parakstīja tikai un vienīgi tāpēc, lai pasargātu sevi un izvairītos no nacistu izvērstās agresijas pret PSRS.

https://ria.ru/20200601/1572266663.html

Atmaskojums:

Ņemot vērā to, ka Baltijas valstu (ne)okupācijas tēma Kremlis melo ir apspriesta visai bieži, šoreiz koncentrēsimies uz pašu Otrā pasaules kara sākumu un Kremļa izplatītajiem vēstījumiem par MRP. Tā kā Kremļa vēstījumos par noslēgto paktu un no tā izrietošajām sekām parādās ļoti daudz mulsinošas informācijas ir svarīgi atcerēties, saprast vai zināt, kas MRP ir un tikai pēc tam mēģināt atšķetināt nepatiesos ziņas fragmentus.

Kā jau daudzi no mums zin – MRP jeb neuzbrukšanas līgums starp Nacistisko Vāciju un PSRS tika noslēgts Maskavā, 1939.gada 23.augustā, kur to parakstīja PSRS Ārlietu tautas komisārs Vjačeslavs Molotovs un Vācijas Ārlietu ministrs Joahims fon Ribentrops. Attiecīgajam paktam tika pievienoti trīs slepeni papildprotokoli, kuri sadalīja Austrumeiropu PSRS un Trešā reiha interešu sfērās. 1939. gada 28. septembrī tika parakstīts vēl viens papildprotokols par vācbaltiešu izceļošanu no PSRS ietekmes sfēras. Lai kā arī melīgie “kremlini” netaisnotos un neliegtos, pakta noslēgšana galu galā noveda pie Otrā pasaules kara ar visām no tā izrietošajām sekām.

Ir pagājuši nedaudz vairāk kā astoņdesmit gadi, bet Kremlim lojālie mediji un noderīgie idioti joprojām, ar milzīgu pārliecības un entuziasma devu turpina apgalvot, ka PSRS negribīgi parakstīja šo dokumentu, jo nebija citas izvēles, taču tas nekādā gadījumā nav vainojams pie Otrā pasaules kara izraisīšanas. Kā gan lai to apstrīd? Īsti jau vairs neviens nezina, cik gribīgi vai pretēji, negribīgi, tas dokuments tika parakstīts. Turklāt Kremlim lojālie mediji, kas katru gadu, ar zināmu regularitāti, īpaši maija mēneša ietvaros, lepni ziņo par „PSRS atbrīvotājiem”, kas izglāba pasauli no Nacisma vēža, nepadara pakta parskatīšanas faktu skaidrāku, bet rada vēl vairāk jautājumu par MRP norises gaitu. Tas, kas liek šaubīties par izplatīto vēstījumu 100% patiesumu, ir tik ļoti PSRS stilā ieturētā slavināšana, tajā pašā laikā aizmirstot piebilst, vai absolūti noliedzot, to ka arī Sarkanā armija lēja un “dzēra” citu tautu asinis. Savos rakstos un sižetos Kremlis nebilst ne vārda par Sarkanās armijas izvērto teroru un vardarbību ne tikai pret nacistu karavīriem, bet arī pret miermīlīgajiem vietējiem iedzīvotājiem un pat pašu tautiešiem. Šajā sakarā Kremļa melu rupors turpina klusēt un katru, kaut mazāko atklāsmi vai informāciju par viņu metodēm un veidiem sauc par Rietumu centieniem nomelnot Krieviju un pārrakstīt vēsturi tā, lai nacistu karavīru vietā par mežoņiem tiktu uzskatīta Sarkanā armija.

Patiesība ir vēl skumjāka, jo lai mazinātu krievvalodīgās sabiedrības interesi par Rietumu žurnālistu atklātajiem viedokļiem, prokremliskie mediji pievēršas tādām tēmām kā rusofobija, fašisms, vēstures kropļošana, neizdevušās valstis, krievvalodīgo diskriminācija utml. Tādējādi mēģinot atspoguļot bijušo Padomju valstu degradāciju un nespēju izdzīvot bez Kremļa atbalsta, kas noved pie bijušo Padomju valstu mērķtiecīgas manipulācijas ar informāciju, kas vērsta pret mūsdienu Krieviju un Vladimiru Putinu, lai iegūtu NATO un Amerikāņu labvēlību un iedzīvotos uz tā rēķina. 

Tomēr lai kā arī nebūtu, vēstures dati liecina par pretējo un saskaņā ar vēstures arhīviem, Latvijas kara muzeja un Latvijas okupācijas muzeja sniegtajiem datiem par Otrā pasaules kara sākuma galveno cēloni pamatā tiek uzskatīts 1939.gada 23.augusta Molotov-Ribentropa pakts jeb Vācijas un PSRS neuzbrukšanas līgums, kas tika parakstīts Maskavā un tā slepenais papildprotokols, kurš noteica Vācijas un PSRS ietekmes zonas.

Jāatzīst, ka pat mūsdienu Krievijas mediju un atsevišķu krievvalodīgo čīkstēšanu, par to, ka viņus neviens neievēro, nemīl, ka pasaule neatzīst Padomju Savienības ieguldījumu nacisma sakaušanā un uzskata par pasaules ļaunumu ir zināmā mērā Fake news. Vēstures dati liecina, ka Otrajā pasaules karā uzvarēja tā sauktais Lielais četrinieks – ASV, Lielbritānijas, PSRS un Ķīnas alianse. Tostarp Nacistisko noziedznieku kara tribunālā (Nirnbergas procesā) galvenie apsūdzību uzturētāji bija no PSRS, Lielbritānijas, Francijas un ASV. No kā izriet, ka, lai gan PSRS parakstītais Molotova – Ribentropa pakts ir viens no Otrā pasaules kara galvenajiem virzītājspēkiem, Krievija vēsturiski netiek uzskatīta par Otrā pasaules kara zaudētājvalsti, drīzāk par daļu no alianses, kas uzvarēja Otrajā pasaules karā.

Protams, melīgajiem kremliniem, nav pieņemams arī šis scenārijs, jo tādā gadījumā būtu jāatzīst, ka viņi bija tikai daļa no uzvaras, bet viņiem jau patīk pārspīlēt un saviem tautiešiem lepni stāstīt, kā Padomju Sarkanā armija – vienīgā pasaulē – bija spējīga absolūti sakaut un iznīcināt visu vareno ļaunumu – nacistisko Vāciju. Līdz ar to gribas “iepļaukāt” visus tos Kremļa kliedzējus un likt vēlreiz pārskatīt vēstures faktus. Uz doto brīdi mediju centieni radīt emocionālu žēlumu pret nabaga apvainoto Kremli ir vairāk kā smieklīgi, jo vienīgie, kas apgalvo, ka pasaule noliedz Padomju ieguldījumu nacisma sagrāvē ir viņi paši.

http://www.tevijassargs.lv/ts/otra-pasaules-kara-beigas-un-piemina-latvija-un-eiropa/

https://likumi.lv/doc.php?id=268342

https://likumi.lv/ta/id/257229#piel14

https://ikvd.gov.lv/dinests/misija/

https://likumi.lv/doc.php?id=256415

https://www.vestnesis.lv/ta/id/48063

http://okupacijasmuzejs.lv/lv/aktualitates/89-maijs-otra-pasaules-kara-beigas-un-ta-piemina-latvija-265/

https://www.sargs.lv/lv/vesturiski-jutigie-jautajumi/2017-06-05/otra-pasaules-kara-beigas-un-piemina-latvija-un-eiropa

https://sputniknewslv.com/Russia/20200606/13856843/Uzvara-par-nacismu-rada-draudus-KF-vestnieciba-par-Georga-lentes-aizliegumu.html

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s