“Ganāmpulkam” pieaugot aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču ar vien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas, nevis iepazīstina sbiedrību ar dažadiem viedokļiem un cenšas paskaidrot ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedrskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš nevien aicina izgnorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.

https://www.facebook.com/aldis.gobzems

Savā 18.oktobra publikācijā sociālajos tīklos Aldis apgalvo, ka maskas neizglābs nevienu – bet lūgšanās gan. Tapēc viņš aicina skaitīt Tēva reizi un ticēt Dievam. Tikai skumji, ka tik ticīgs un morāli tikumīgs cilvēks kritizē ik vienu kas pauž viņam pretēju viedokli, tajā pašā laikā uzsverot nepieciešamību uz viedokļu dažādību, protams, tikai gadījumā, ka citādais skatījums uz lietām pieder viņam un ir pareizākais. Imperators ar narcisma slimību.

https://www.facebook.com/aldis.gobzems

Aldis izmantos jebkādus resursus, lai pārliecinātu sabiedrību par sava un tikai sava viena viedokļa pareizību. Ideāli, ja kāds cits domā tāpat, kā piemēram, fizioterapeite Zane Savicka, kas iesaka – “tīras rokas, veselīgs dzīves veids, ja esi slims, paliec mājās un esi atbildīgs pret citiem. Nevis maska”.

https://www.facebook.com/aldis.gobzems

Protams, veselīgs dzīves veids ir stabilas veselības pamatā. Arī ieteikums slimam nenākt uz darbu ir mūžsens un joprojām aktuāls padoms, kuru var dot pat vecmāmiņas un tas strādās. Taču ne “ome”, ne fizioterapeite parasti nav ārsts speciālists vai pasaulslavens virusologs, kam viss skaidrs palūrot ar vienu aci mikroskopā. Kā norāda Valsts asindonoru centrs – no gandrīz 9000 asinsdonoru, kuriem Latvijā veikts koronavīrusa antivielu tests, 35 tās tiešām atklātas. Savukārt puse no šiem cilvēkiem nav pat zinājuši, ka pārslimojuši Covid-19, jo slimība noritējusi asimptomātiski. Tādā gadījumā pašam nezinot, iespējams esi aplipinājis vēl kādu – tāpēc maskas iesaka valkāt visiem, lai pasargātu ne tikai sevi, bet arī citus no sevis.

Turklāt, ja Gobzema morālā, ētiskā un psihiskā nostāja patiešām būtu tik stabila, tad viņš publiski necenstos uzbrukt citādāk domājošajiem – tādējādi izvairoties arī no pretrunām savos apgalvojumos. Atbildes publikācijā Ingai Krupnovai 17.oktobrī Aldis skaļi kritizē sievieti par morālo normu neievērošanu un manupulēšanu ar sabiedrību, mēģinot cilvēkus iebiedēt. Tajā pašā laikā izmantojot tieši to pašu tehniku.  Alda spekulatīvie mājieni uz sabiedrības spiedienu un fizisko un emocionālo slodzi, ko viņš izjūtot, liecina ne par ko citu kā liekulību. Protams, nevar noliegt, ka ārsts savu profesiju izvēlējies apzinoties slodzi – gan morālo, gan fizisko, bet tas nenozīmē, ka viņam tā jāignorē. Taču interesantākais tajā visā – kādu fiziko slodzi izjūt Gobzema kungs? Sāp vaigi taisot bildes savām publikācijām sociālajos tīklos vai sāp pirkstiņi no aktīvās tastatūras klabināšanas socialo tīklu ētera aizpildīšanai?

https://www.facebook.com/aldis.gobzems

Protams, nevar nepiekrist A.Gobzemam – brīva valsts, brīva izvēle, ja negribās un esi 100% pārliecināts, ka neesi asimptomātisks vīrusa nēsātājs – nu nenēsā to masku. Tikai tādā gadījumā gribas pajautāt vēlreiz, kāpēc “Tavai” izvēlei ir jābūta arī visu citu izvēlei? Neesi taču ārsts speciālists vai Dievs. Esi vienkārši politiķis, viens no Latvijas dažiem simtiem populistu, kuri izmanto demogoģiju, lai iegūtu politisko atbalstu.

Tā vien šķiet, ka Aldis nolēmis spēlēt dazādās kategorijās – hipsteri, naturāļi, sektanti, reliģiozie, roņi un tā sabiedrības daļa, kurai pašai nav spējas lūkoties uz informāciju analītiski. Tāpēc Kremlis Melo atgādina vēlreiz – sargi sevi un esi solists, nevis gavilējoša aita.

Avots:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/covid-19-antivielas-atklatas-tikai-04-latvijas-asinsdonoru.a377690/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s