Latvija nebūs demokrātiska kamēr vien pastāvēs masveida nepilsoņu institūts

Dezinformācija:

Mūsdienu Latvijas politiskās attīstības galvenā problēma ir bijusi un paliek masveida bezvalstniecības institūta saglabāšana.

Latvijas valsts nebūs spējīga atgriezties pie demokrātiskas politiskās attīstības, kamēr pastāvēs masveida nepilsoņu institūts. Šeit nedrīkstētu būt nekādu ilūziju! Bet, pat ja iedomājamies, ka rīt šī apkaunojošā institūcija tiktu atcelta un visiem iedzīvotājiem būtu vienādas pilsoniskās tiesības, tas nenozīmētu, ka Latvija ir kļuvusi par uzvarošas demokrātijas valsti. Nebūt ne, jo Latvijas Otrās Republikas 30 gadu pastāvēšanas laikā ir izveidojusies spēcīga antidemokrātiska likumdošana, un tieši šī likumdošana kavē un arī kavēs valsts atgriešanos pie demokrātiskā attīstības ceļa .

https://www.ritmeurasia.org/news–2020-10-14–poka-est-institut-massovogo-bezgrazhdanstva-latvii-ne-byt-demokraticheskoj-51396

Atmaksojums:

Šie vētījumi atkārtojas periodiski. Prokremliskā dezinformācija par Baltijas valstīm, kas diskriminē krievvalodīgo minoritāti dažādos griezumos Kremļa medijos parādās ar zināmu regularitāti.

Dezinformācija attiecas uz situāciju Latvijā. Tā ir Latvijas Republikas nostāja, ka Latvijas nepilsoņi saņem īpašu statusu. Īpašo pagaidu statusu “bijušie PSRS pilsoņi bez Latvijas Republikas vai citas valsts pilsonības”, ko Latvijas varas iestādes pēc Padomju Savienības sabrukuma ieviesa personu grupai, kas imigrēja padomju okupācijas laikā,  un kuri pēc Padomju Savienības iziršanas zaudēja savu PSRS pilsonību, bet kuri nekad nav bijuši Latvijas Republikas pilsoņi vai viņu pēcnācēji un pastāvīgi dzīvojuši Latvijā. Nepilsoņiem saskaņā ar likumu ir vienāda aizsardzība gan Latvijā, gan dzīvojot vai ceļojot uz ārzemēm, un viņi ir vienīgā personu grupa papildus pilsoņiem, kurām pastāvīgā dzīvesvieta Latvijā ir piešķirta ex lege.

Nepilsoņi var kļūt par Latvijas pilsoņiem, veicot vienkāršu naturalizācijas procedūru, un šobrīd šādā veidā Latvijas Republikas pilsonība ir piešķirta vairāk nekā 142 000 personām.

Nepilsoņu procentuālais daudzums, saskaņā ar 2015. gada jūlija datiem, ir samazinājies līdz 12% (257 377) salīdzinājumā ar 1995. gadu, kad nepilsoņu bija 29% (aptuveni 730 000).

Kopš 2008. gada Krievija ir atļāvusi Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem ceļot bez vīzām uz Krieviju, kas lielai daļai indivīdu padara nekļūšanu par Latvijas vai Igaunijas pilsoni par visai izdevīgu iespēju.

AVOTS:
https://euvsdisinfo.eu/report/as-long-as-there-is-an-institution-of-mass-statelessness-latvia-cannot-be-democratic/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s